Parafia św. Mikołaja

w Raciborzu

Ks. Adrian Bombelek - proboszcz od 2012 - ...


Urodził się 05.05.1977 r. w Lwówku Śląskim. Święcenia kapłańskie przyjął 18.05.2002 r. w Katedrze Opolskiej z rąk Księdza Arcybiskupa Alfonsa Nossola. Wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku w latach 2002-2006.
W latach 2006-2011 wikariusz parafii św Piusa X i Marii Goretti w Kędzierzynie - Koźlu
W latach 2011-2012 wikariusz parafii katedralnej p.w. Podwyższenia Krzyża w Opolu
Ks. Piotr Willner - wikariusz


Data święceń: 2013-05-18

Pełnione funkcje:
[ 2016-08-24 - nadal ] wikariusz - Racibórz, św. Mikołaja
[ 2013-08-28 - 2016-08-24 ] wikariusz - Kluczbork, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
Ks. Kamil Ponikowski - wikariusz


Data święceń: 2013-05-18

Pełnione funkcje:
[ 2018-08-23 - nadal ] wikariusz - Racibórz, św. Mikołaja
[ 2013-08-28 - 2016-08-24 ] wikariusz - Ozimek, św. Jana Chrzciciela
[ 2016-08-24 - 2018-08-23 ] wikariusz - Dobrodzień, św. Marii Magdaleny
ks. Łukasz Michalik - wikariusz


Data święceń: 2016-05-14

Pełnione funkcje:
[ 2020-02-24 - nadal ] wikariusz - Racibórz, św. Mikołaja
[ 2020-07-01 - nadal ] diecezjalny duszpasterz Ruchu Światło-Życie - duszpasterstwo specjalistyczne
[ 2020-02-24 - nadal ] dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Raciborzu-Miedoni - Instytucje diecezjalne
[ 2016-08-24 - 2020-02-23 ] wikariusz - Krapkowice, św. Mikołaja
ks. Henryk Karol Rzega - kapłan emeryt


Data święceń: 1971-06-13

Pełnione funkcje:
[ 2017-08-24 - nadal ] kapłan emeryt - Księża emeryci i renciści kapłan emeryt - Racibórz, św. Mikołaja
[ 1971-09-18 - 1975-07-19 ] wikariusz - Bytom Bobrek, Świętej Rodziny
[ 1975-07-19 - 1978-11-04 ] wikariusz - Zabrze, św. Anny
[ 1978-11-04 - 1979-08-13 ] wikariusz - Bytom, św. Jacka
[ 1979-08-13 - 1980-06-08 ] wikariusz - Ziemięcice, św. Jadwigi
[ 1980-06-08 - 1980-06-26 ] wikariusz - Lipniki, św. Marcina Biskupa
[ 1980-06-26 - 1985-11-18 ] proboszcz - Lipniki, św. Marcina Biskupa
[ 1985-11-18 - 1985-12-13 ] administrator - Łubowice, Narodzenia NMP
[ 1998-12-17 - 2008-12-01 ] wicedziekan - Racibórz
[ 1985-12-13 - 2017-08-24 ] proboszcz - Łubowice, Narodzenia NMP

Tytuły honorowe:
[ 2004-11-09 ] dziekan honorowy

Plakaty

 



Polecane strony

 

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa