Parafia św. Mikołaja

w Raciborzu

Aktualności

09 stycznia 2021

2021 chrzestChrzest Pański (Chrzest Jezusa Chrystusa) – w chrześcijaństwie święto zamykające okres świętowania Bożego Narodzenia, choć w polskiej  i litewskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. Święto Chrztu Pańskiego przypada w najbliższą niedzielę po Objawieniu Pańskim (Trzech Królach). W tym roku 10 stycznia.

Czytaj więcej: Święto Chrztu Pańskiego

02 stycznia 2021

Plakat infoW tym nietypowym czasie zapraszamy do innej formy uczestniczenia w Rodzinnym Orszaku Trzech Króli oraz do wypełnienia formularza  i szansie otrzymania kalendarza książkowego ufundowanego przez firmę Scriba. 

Aby wypełnić formularz należy kliknąć w poniższy link https://forms.gle/cVby1mSSPHJ1zyTV7

02 stycznia 2021

2021 koleda2021 koleda2Tegoroczna kolęda ma swój nietypowy charakter, który zmienia formę integracji parafii i przybiera nową formę modlitwy poprzez Msze Święte odprawiane w intencji parafian mieszkających na danym terenie, których rozpiska jest po prawej stronie artykułu. Również zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy spotkania kolędowego umieszczonego po lewej stronie.

23 grudnia 2020

2020 pasterkaZapraszamy na transmisję

pasterek z naszego kościoła o godz. 22.00 oraz 24.00.

w pierwszy dzień świąt transmisja mszy św. o godz. 10.30.

facebook

19 grudnia 2020

W trosce o oddawanie należnej czci Bogu Wszechmogącemu oraz uświęcenie wiernych i ich ochronę przed zakażeniem, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego, od 28 listopada do 27 grudnia br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje...
[ CZYTAJ CAŁY DEKRET ZWIĄZANY Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA ].


Wielowiekowa tradycja naszego Kościoła partykularnego nakazuje duszpasterzom, aby w okresie Bożego Narodzenia udawali się z błogosławieństwem do domów ludzi wierzących. Z żalem trzeba stwierdzić, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe w zwyczajowej formie nie są dziś możliwe. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom wierzących parafian, przekonanych, że w trudnym czasie pandemii duszpasterze ich nie opuszczą, lecz jako szafarze Bożego błogosławieństwa będą blisko nich w dobrej i złej doli...
[ CZYTAJ CAŁY DEKRET O ODWIEDZINACH DUSZPASTERSKICH W CZASIE PANDEMII ].

19 grudnia 2020

Tradycyjnie Mszą Świętą o północy rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. To czas również pięknie udekorowanego wnętrza choinkami oraz stworzenie szopki, która wzmacnia celebrację okresu bożonarodzeniowego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze Mszy Świętej oraz wystroju naszgo kościoła.
 

 

Plakaty

 Polecane strony

 

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa