Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Zmarł biskup Jan Bagiński
autor:
· Daniel dnia 23 maj 2019
W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych odszedł do wieczności śp. Ksiądz Biskup Jan Bagiński, emerytowany opolski biskup pomocniczy. Biskup opolski Andrzej Czaja gorąco prosi duszpasterzy i wiernych diecezjan o modlitwę za zmarłego biskupa Jana w parafiach do ceremoni pogrzebowych.

PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJI OPOLSKIEJ


Drukuj
Triduum Paschalne
autor:
· Daniel dnia 27 kwiecień 2019
Triduum Paschalne – jedyny okres w Kościele, gdy czas celebrowania liturgii zrównuje się z czasem, w którym mają miejsce wydarzenia z życia Jezusa. Czas liturgii utożsamia się z czasem męki. Miejsce celebry staje się przestrzenią drogi krzyżowej. To jedyny czas, w którym chrześcijanie mogą – godzina po godzinie – wstępować w ślady Jezusa, postępować tuż za Nim. Do tego z resztą jesteśmy powołani. Chrystus przecież cierpiał za nas i zostawił nam wzór, abyśmy szli za Nim Jego śladami (por. 1 P 2,21). Triduum to czas, w którym znaki, symbole i sakramenty przeplatają się i tworzą naszą więź z paschą Pana. Każda Eucharystia, a zwłaszcza liturgia Świętego Triduum Paschalnego, odnosi nas do rzeczywistości najbardziej fundamentalnej: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana, dzięki którym my również przezwyciężymy śmierć i wraz z Chrystusem zmartwychwstaniemy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń liturgicznych tych dni.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRIDUUM PASCHALNEGO


Drukuj
Życzenia Wielkanocne
autor:
· Daniel dnia 11 kwiecień 2019


Drukuj
Msza Święta o północy - Pasterka
autor:
· Daniel dnia 29 grudzień 2018
Mesjasz rodzi się w Betlejem. Wypełnienie przepowiedni proroków następuje tak niespodziewanie, że nawet mieszkańcy miasteczka nie zwrócą uwagi na nowo narodzone Dziecię. Tylko czuwający przy trzodach pasterze umieją rozpoznać w Nim oczekiwanego od wieków Zbawiciela. Mieć nadzieję to żywić głębokie przeświadczenie, że Bóg jest wierny swoim obietnicom, i połączyć je z wytrwałym i czujnym oczekiwaniem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pasterki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PASTERKI


Drukuj
Życzenia Bożonarodzeniowe
autor:
· Daniel dnia 23 grudzień 2018


Drukuj
Odpust parafialny i święto Dzieci Maryi
autor:
· Daniel dnia 13 grudzień 2018
Druga niedziela adwentu to w naszej parafii czas odpustu związany ze wspomnieniem św. Mikołaja, które obchodziliśmy 6 grudnia, ale również było to święto Dzieci Maryi, które w tym dniu odnawiały swoje przyrzeczenia. Pod koniec Mszy Świętej w nasze progi przybył św. Mikołaj, który miał dla każdego coś słodkiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ODPUSTOWEJ


Drukuj
Jasna droga do Boga - roraty 2018
autor:
· Daniel dnia 12 grudzień 2018
Jesteśmy w okresie adwentowym, który nieodłącznie wiąże się z roratami. Ksiądz Proboszcz, wspólnie z motocyklistami z SRC Racibórz i raciborską policją podczas pierwszych rorat rozdali dzieciom opaski odblaskowe, które mają w sobie zawarte hasło tegorocznych rorat: Jasna droga do Boga. Dzięki nim najmłodsi parafianie będą widoczni w ciemnościach panujących na zewnątrz w okresie zimowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY RORATNIEJ

Zobacz również:
- https://www.nowiny.pl/145724-jasna-droga-do-boga-w-quotmikolaju-quot-rozdano-prawie-300-odblaskow.html
- http://raciborz.slaska.policja.gov.pl/k20/informacje/wiadomosci/248635,WSPOLNA-AKCJA-POLICJI-PROBOSZCZA-I-MOTOCYKLISTOW-ODBLASKI-DLA-DZIECI.html

Drukuj
Plan kolędy
ZOBACZ PLAN KOLĘDY


Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy
POSUCHAJ RADIA

1,654,017 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis uywa cookies.
Brak zmiany ustawienia przegldarki oznacza zgod na to