I Raciborskie Śniadanie Wielkanocne na Rynku
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Dziś na raciborskim Rynku odbyło się I Śniadanie Wielkanocne. Były życzenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, święcenie pokarmów przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wspólne spożywanie żuru z jajkiem. Stoły zapełniły się koszyczkami. - Bałem się, że będzie ich tu dziesięć, a są pełne stoły. W przyszłym roku te stoły będą aż do Bolka - mówi Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwował potem żur wspólnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz siostą prowincjalną Dolores z klasztoru Annuntiata, którzy wspólnie z miastem przyłączyli się do tej inicjatywy.

ZOBACZ ARTYKUŁ I ZDJĘCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL

ZOBACZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA Z NASZEGO KOŚCIOŁA W CZASIE TRIDUUM

Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom. Chrystus do końca umiłował nas wszystkich, dlatego też chce abyśmy w imię tej miłości miłowali się nawzajem. Ten dar jaki nam zostawił, a jakim jest Eucharystia, ma być źródłem z którego będziemy czerpać siłę do wypełnienia tego wezwania. Zapraszamy do wsłuchania się w całość Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚWIĘTEJ WIELKIEGO CZWARTKU

Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa
· Daniel dnia 13 kwiecień 2017
Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.
Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga.

Niedziela Palmowa i Droga Krzyżowa
· Daniel dnia 10 kwiecień 2017
Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, który przygotowuje nas do największej tajemnicy i prawdy naszej wiary - Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Tydzień rozpoczął się Niedzielą Palmową, gdzie nasi parafianie przygotowali na ten dzień piękne kolorowe palmy, a w poprzedzający piątek mogliśmy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych dwóch wydarzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI RACIBORZA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NIEDZIELI PALMOWEJ

Rekolekcje Wielkopostne
· Daniel dnia 18 marzec 2017 ·
Od niedzieli do środy trwały w naszej Parafii rekolekcje. Wygłosił je do nas ks. Daniel Leśniak, Ojciec Duchowny Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Bóg zapłać Ojcu za wygłoszone do nas Słowo Boże, życzliwość i uśmiech. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej, bardzo odpowiedzialnej pracy w Seminarium.

Wielki Post
· Daniel dnia 02 marzec 2017
Istotą Wielkiego Postu jest przygotowanie wspólnoty wiernych przez nawrócenie, słuchanie Słowa Bożego i modlitwę do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Nawrócenie, które stanowi najważniejszy temat Wielkiego Postu, streszcza się w trzech praktykach wielkopostnych: modlitwie, poście i jałmużnie. „Katechizm Kościoła Katolickiego” przypomina, że bez nawrócenia serca, czyny pokutne pozostają bezowocne i kłamliwe. I odwrotnie — nawrócenie wewnętrzne, skłania do uzewnętrznienia takiej postawy przez widzialne gesty i czyny pokutne (por. KKK 1430). Zwraca też uwagę, że okresy i dni pokuty wskazane w roku liturgicznym, takie jak Wielki Post i każdy piątek, są dla Kościoła specjalnym czasem praktyki pokutnej. „Okresy te są szczególnie odpowiednie dla ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi” (por. KKK 1438). Modlitwa, szczególnie otwarta na słuchanie słowa Bożego, pozwala człowiekowi zrozumieć zamysł Boga w stosunku do niego i do całego świata. Post w praktyce wielkopostnej nie ma charakteru dietetyczno-medycznego, ale staje się swoistym czasem uwolnienia wiernych od złudzeń, jakim ulegają w stosunku do rzeczy. Innym ważnym aspektem postu staje się jego wymiar wspólnoty z najuboższymi — jałmużna. Św. Augustyn, zwracając się do swoich wiernych, mówił: „Wstrzemięźliwość wasza niech będzie pokarmem biednych”. W hymnie Liturgii Godzin Kościół modli się: „Ten czas przeżyjmy w skupieniu; Krótsze niech będą rozmowy; Skromniejsze nasze posiłki; Więcej czuwania nad sobą”.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej ( piątek 17:15 lub 19:00 ) oraz Gorzkich Żali ( niedziela godz. 16:00 )

Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem
· Daniel dnia 27 luty 2017
7.00 Starowiejska, Kopernika