Inauguracja sezonu motocyklowego w Raciborzu.
· Daniel dnia 04 maj 2017
Kilkaset maszyn wzio udzia 01 maja w dorocznej inauguracji sezonu motocyklowego w Raciborzu. Najpierw w kociele pw. w. Mikoaja zostaa odprawiona Msza w., a nastpnie motocyklici przejechali ul. Mariask, Ocick, Opawsk, Drzymay i placem Mostowym na zamek. Cay przejazd trwa a 10 minut.

ZOBACZ ZDJCIA Z INAUGURACJI W NASZYM KOCIELE

ZOBACZ ZDJCIA i FILM NA WWW.NASZRACIBORZ.PL

Wigilia Paschalna
· Daniel dnia 29 kwiecień 2017
Przez uroczyst Wigili Paschaln, rozpoczynamy liturgiczny obchd Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Paskiego. Jest to naprawd Wielka Noc. Chrystus zwyciski wychodzi z ciemnoci grobu i staje przed nami jako Zmartwychwstay Odkupiciel. Wydarzenie Paschy czyli przejcia Jezusa Chrystusa ze mierci do nowego ycia przez zmartwychwstanie jest najwaniejszym wydarzeniem w dziejach wiata i ludzkoci. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z tego dnia.

ZOBACZ ZDJCIA Z WIGILII PASCHALNEJ

Triduum Paschalne - Wielki Pitek Liturgia Mki Paskiej
· Daniel dnia 17 kwiecień 2017
Liturgia Wielkiego Pitku nie jest Msz wit. Naboestwo wielkopitkowe skada si z czterech czci: Liturgii Sowa, Adoracji Krzya, Komunii witej i przeniesienia Najwitszego Sakramentu do Grobu Paskiego.

ZOBACZ ZDJCIA Z LITURGII WIELKIEGO PITKU

yczenia Wielkanocne
· Daniel dnia 16 kwiecień 2017
CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTA!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTA!

Tym radosnym zawoaniem katolicy, prawosawni, ewangelicy czyli cay chrzecijaski wiat pozdrawia dzisiaj wszystkich ludzi i oznajmia prawd, e Chrystus Zmartwychwstay jest nadziej czowieka i rdem pokoju dla caego wiata. W tym radosnym dniu wszystkim naszym Parafianom i Gociom naszej Wsplnoty yczymy, aby cud Zmartwychwstania Jezusa by udziaem wszystkich, Waszym osobistym cudem... niech mio, rado i dobro zawsze bd obecne w Waszym yciu. Niech Chrystus Zmartwychwstay bogosawi dzieciom i modziey, dorosym, chorym i starszym, niech bogosawi wszystkim rodzinom! Niech Zmartwychwstay oywia i umacnia nasze drogi wiary.

I Raciborskie niadanie Wielkanocne na Rynku
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Dzi na raciborskim Rynku odbyo si I niadanie Wielkanocne. Byy yczenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, wicenie pokarmw przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wsplne spoywanie uru z jajkiem. Stoy zapeniy si koszyczkami. - Baem si, e bdzie ich tu dziesi, a s pene stoy. W przyszym roku te stoy bd a do Bolka - mwi Andrzej Zoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwowa potem ur wsplnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosawem Lenkiem oraz siost prowincjaln Dolores z klasztoru Annuntiata, ktrzy wsplnie z miastem przyczyli si do tej inicjatywy.

ZOBACZ ARTYKU I ZDJCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL

ZOBACZ RWNIE ZDJCIA Z NASZEGO KOCIOA W CZASIE TRIDUUM

Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Paskiej
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Msza wita Wieczerzy Paskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostow na swoj ostatni wieczerz. Daje nam swoje Ciao i Krew, wzywajc jednoczenie abymy umocnieni tak wspaniaym darem suyli naszym braciom. Chrystus do koca umiowa nas wszystkich, dlatego te chce abymy w imi tej mioci miowali si nawzajem. Ten dar jaki nam zostawi, a jakim jest Eucharystia, ma by rdem z ktrego bdziemy czerpa si do wypenienia tego wezwania. Zapraszamy do wsuchania si w cao Mszy witej Wieczerzy Paskiej.

ZOBACZ ZDJCIA ZE MSZY WITEJ WIELKIEGO CZWARTKU

Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapastwa
· Daniel dnia 13 kwiecień 2017
Poprzez rce Kapanw spywa na nas aska Boa, dlatego dzi prosimy, aby Chrystus uczyni swoich Kapanw tak wielkimi, aby mogli ogarn cay wiat, tak silnymi, by mogli go dwign i pomaga w nieustannym zbawianiu.
Niech obfito ask nieustannie si pomnaa przez Chrystusowe „stokro wicej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i gbszym umiowaniem Boga.