Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
· Daniel dnia 12 czerwiec 2017
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z tej uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Fotorelacja z procesji na Dni Krzyżowe i św. Urbana
· Daniel dnia 04 czerwiec 2017
Przekładem ludowej i tradycyjnej pobożności są procesje na Dni Krzyżowe i w święto św. Urbana. Oto kilka zdjęć z tych procesji

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROCESJI NA DNI KRZYŻOWE I ŚW. URBANA

Wizyta Sióstr Służebnic Ducha Świętego
· Daniel dnia 29 maj 2017
W ostatnią niedzielę, tj. 28.05.2017, odwiedziły naszą parafię Siostry Służebnice Ducha Świętego. Wygłosiły do nas Słowo Boże i z wielką radością posługiwały w czasie Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY SIÓSTR SŁUŻEBNIC DUCHA ŚW.

Sakrament Bierzmowania
· Daniel dnia 20 maj 2017
W piątek 12 maja młodzież z naszej oraz kilku innych parafii naszego dekanatu przyjęła Sakrament Bierzmowania z rak ks. Bpa Andrzeja Czai. Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie nań ręki szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez to łączą się mocniej z Kościołem i są zobowiązani jako prawdziwi świadkowie Chrystusa do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem. Podczas bierzmowania kandydat zostaje namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w życiu Kościoła.
Wywołane zdjęcia można zobaczyć w kościele oraz zamówić w Studiu Rzemiosł Cyfrowych w Raciborzu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Fotorelacje z ostatnich wydarzeń
· Daniel dnia 13 maj 2017
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwóch ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w naszej parafii. Pierwsze to okrągłe czterdzieste urodziny księdza proboszcza, drugie to "dzień skupienia" dla młodzieży przyjmującej w tym roku Sakrament Bierzmowania, odbywający się w Miedoni w dniach 5 i 6 maja.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTEJ MSZY W INTENCJI KS. PROBOSZCZA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z "DNIA SKUPIENIA" DLA BIERZMOWANYCH

Życzenia z okazji urodzin ks. proboszcza
· Daniel dnia 04 maj 2017
Czcigodny Księże Proboszczu

Z okazji Twojego święta życzymy dużo zdrowia i sił
potrzebnych do codziennej pracy w naszej wspólnocie parafialnej.
Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha,
oraz radości płynącej ze służby Panu.
Niech Bóg w Trójcy świętej Jedyny
prowadzi Księdza prostymi drogami,
darzy błogosławieństwem i sprawia
byś jak najowocniej służył budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.
Matka Najświętsza niech otacza Księdza miłością i opieką.

Inauguracja sezonu motocyklowego w Raciborzu.
· Daniel dnia 04 maj 2017
Kilkaset maszyn wzięło udział 01 maja w dorocznej inauguracji sezonu motocyklowego w Raciborzu. Najpierw w kościele pw. św. Mikołaja została odprawiona Msza św., a następnie motocykliści przejechali ul. Mariańską, Ocicką, Opawską, Drzymały i placem Mostowym na zamek. Cały przejazd trwał aż 10 minut.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z INAUGURACJI W NASZYM KOŚCIELE

ZOBACZ ZDJĘCIA i FILM NA WWW.NASZRACIBORZ.PL