Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


I Raciborskie Śniadanie Wielkanocne na Rynku
dodał:
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Dziś na raciborskim Rynku odbyło się I Śniadanie Wielkanocne. Były życzenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, święcenie pokarmów przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wspólne spożywanie żuru z jajkiem. Stoły zapełniły się koszyczkami. - Bałem się, że będzie ich tu dziesięć, a są pełne stoły. W przyszłym roku te stoły będą aż do Bolka - mówi Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwował potem żur wspólnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz siostą prowincjalną Dolores z klasztoru Annuntiata, którzy wspólnie z miastem przyłączyli się do tej inicjatywy.


ZOBACZ ARTYKUŁ I ZDJĘCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL


ZOBACZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA Z NASZEGO KOŚCIOŁA W CZASIE TRIDUUM


Drukuj
Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej
dodał:
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom. Chrystus do końca umiłował nas wszystkich, dlatego też chce abyśmy w imię tej miłości miłowali się nawzajem. Ten dar jaki nam zostawił, a jakim jest Eucharystia, ma być źródłem z którego będziemy czerpać siłę do wypełnienia tego wezwania. Zapraszamy do wsłuchania się w całość Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚWIĘTEJ WIELKIEGO CZWARTKU


Drukuj
Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa
dodał:
· Daniel dnia 13 kwiecień 2017
Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.
Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga.


Drukuj
Niedziela Palmowa i Droga Krzyżowa
dodał:
· Daniel dnia 10 kwiecień 2017
Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, który przygotowuje nas do największej tajemnicy i prawdy naszej wiary - Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Tydzień rozpoczął się Niedzielą Palmową, gdzie nasi parafianie przygotowali na ten dzień piękne kolorowe palmy, a w poprzedzający piątek mogliśmy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych dwóch wydarzeń.ZOBACZ ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI RACIBORZA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NIEDZIELI PALMOWEJ


Drukuj
Rekolekcje Wielkopostne
dodał:
· Daniel dnia 18 marzec 2017 ·
Od niedzieli do środy trwały w naszej Parafii rekolekcje. Wygłosił je do nas ks. Daniel Leśniak, Ojciec Duchowny Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Bóg zapłać Ojcu za wygłoszone do nas Słowo Boże, życzliwość i uśmiech. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej, bardzo odpowiedzialnej pracy w Seminarium.


Czytaj więcej 277 czytań Drukuj
Wielki Post
dodał:
· Daniel dnia 02 marzec 2017
Istotą Wielkiego Postu jest przygotowanie wspólnoty wiernych przez nawrócenie, słuchanie Słowa Bożego i modlitwę do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Nawrócenie, które stanowi najważniejszy temat Wielkiego Postu, streszcza się w trzech praktykach wielkopostnych: modlitwie, poście i jałmużnie. „Katechizm Kościoła Katolickiego” przypomina, że bez nawrócenia serca, czyny pokutne pozostają bezowocne i kłamliwe. I odwrotnie — nawrócenie wewnętrzne, skłania do uzewnętrznienia takiej postawy przez widzialne gesty i czyny pokutne (por. KKK 1430). Zwraca też uwagę, że okresy i dni pokuty wskazane w roku liturgicznym, takie jak Wielki Post i każdy piątek, są dla Kościoła specjalnym czasem praktyki pokutnej. „Okresy te są szczególnie odpowiednie dla ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi” (por. KKK 1438). Modlitwa, szczególnie otwarta na słuchanie słowa Bożego, pozwala człowiekowi zrozumieć zamysł Boga w stosunku do niego i do całego świata. Post w praktyce wielkopostnej nie ma charakteru dietetyczno-medycznego, ale staje się swoistym czasem uwolnienia wiernych od złudzeń, jakim ulegają w stosunku do rzeczy. Innym ważnym aspektem postu staje się jego wymiar wspólnoty z najuboższymi — jałmużna. Św. Augustyn, zwracając się do swoich wiernych, mówił: „Wstrzemięźliwość wasza niech będzie pokarmem biednych”. W hymnie Liturgii Godzin Kościół modli się: „Ten czas przeżyjmy w skupieniu; Krótsze niech będą rozmowy; Skromniejsze nasze posiłki; Więcej czuwania nad sobą”.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej ( piątek 17:15 lub 19:00 ) oraz Gorzkich Żali ( niedziela godz. 16:00 )


Drukuj
Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem
dodał:
· Daniel dnia 27 luty 2017
7.00 Starowiejska, Kopernika
8.00 Mariańska, Londzina, Drewniana
9.00 Chełmońskiego, Słowackiego, Pl. Bohaterów, Michejdy,
10.00 Rzeczna, Piotrowska, Kossaka
11.00 Głubczycka, Gamowska, Spółdzielcza,
12.00 Cegielniana, Ligonia,
13.00 Kościelna, Mikołaja, ,
14.00 Dąbrowskiego, Różyckiego, Stalmacha
15.00 Toruńska, Wodna, Rolna
16.00 Kozielska, Śląska
17.00 dla tych co nie mogli wcześniej
17.50 zakończenie adoracji


Drukuj
Kazania katechizmowe

Cykl kazań o Eucharystii
Posłuchaj


Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy
POSŁUCHAJ RADIA

1,018,328 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to