Nowy Rok 2018
· Daniel dnia 31 grudzień 2017

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !

Wystrój bożonarodzeniowy i szopka
· Daniel dnia 30 grudzień 2017
Częścią tradycji Bożego Narodzenia jest wystawianie szopki, która pokazuje wnętrze stajenki betlejemskiej oraz inscenizację wydarzeń z nocy, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Ten element dekoracji Świąt Bożego Narodzenia, wywodzący się z tradycji ludowej, szczególnie oddziałuje na wyobraźnię człowieka. Boże Dziecię rodzi się nie po królewsku, ale w największym ubóstwie, w stajence, w żłobie bydlęcym na sianie, w otoczeniu zwierząt owiec, osiołków i wołów. Warto chociaż na chwilę zatrzymać się przy żłóbku i w zadumie powierzyć troski Dziecięciu Bożemu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYSTROJU KOŚCIOŁA I SZOPKI

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia
· Daniel dnia 24 grudzień 2017

Odpust parafialny
· Daniel dnia 24 grudzień 2017
Choć wspomnienie św. Mikołaja przypada 6 grudnia to nasz odpust parafialny obchodziliśmy w niedzielę 10 grudnia kiedy to w uroczystej formie odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich parafian. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ODPUSTU PARAFIALNEGO

Bezpieczna droga na Roraty
· Daniel dnia 10 grudzień 2017
Nietypowy finał miały pierwsze w tym roku roraty w naszym kościele. Po mszy świętej dzieci otrzymały z rąk księdza proboszcza Adriana Bombelka, policjantów z raciborskiej drogówki oraz motocyklistów z grupy SRC Motocykle kamizelki odblaskowe. Każda z 250 kamizelek została opatrzona nadrukiem z kulą ziemską, żarówką i napisem "My jesteśmy światłem świata".
Aby dzieciom uczęszczającym na roraty nie przytrafiło się nic złego parafia postanowiła zakupić takie kamizelki, a akcję wsparli również motocykliści zrzeszeni w grupie SRC Motocykle.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚW. RORATNIEJ
I AKCJI PRZEKAZANIA KAMIZELEK

Msza Święta w intencji Ojczyzny
· Daniel dnia 30 listopad 2017
17 listopada miała miejsce Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się z udziałem Straży Granicznej oraz pozostałych służb mundurowych naszego miasta i powiatu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚW.

Pielgrzymka do sanktuarium św. Mikołaja w Bari
· Daniel dnia 21 listopad 2017
We wrześniu miała miejsce pielgrzymka do sanktuarium św. Mikołaja w Bari. Prócz Bari w planie pielgrzymki było odwiedzenie takich miejscowości jak: Asyż, Cascia, Rzym, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Wenecja. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pielgrzymki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO WŁOCH