Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Triduum Paschalne - Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej
autor:
· Daniel dnia 17 kwietnia 2017
Liturgia Wielkiego Piątku nie jest Mszą Świętą. Nabożeństwo wielkopiątkowe składa się z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.ZOBACZ ZDJĘCIA Z LITURGII WIELKIEGO PIĄTKU


Drukuj
Życzenia Wielkanocne
autor:
· Daniel dnia 16 kwietnia 2017
CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!


Tym radosnym zawołaniem katolicy, prawosławni, ewangelicy czyli cały chrześcijański świat pozdrawia dzisiaj wszystkich ludzi i oznajmia prawdę, że Chrystus Zmartwychwstały jest nadzieją człowieka i źródłem pokoju dla całego świata. W tym radosnym dniu wszystkim naszym Parafianom i Gościom naszej Wspólnoty życzymy, aby cud Zmartwychwstania Jezusa był udziałem wszystkich, Waszym osobistym cudem... niech miłość, radość i dobro zawsze będą obecne w Waszym życiu. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi dzieciom i młodzieży, dorosłym, chorym i starszym, niech błogosławi wszystkim rodzinom! Niech Zmartwychwstały ożywia i umacnia nasze drogi wiary.


Drukuj
I Raciborskie śniadanie Wielkanocne na Rynku
autor:
· Daniel dnia 15 kwietnia 2017
Dziś na raciborskim Rynku odbyło się I śniadanie Wielkanocne. Były życzenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, święcenie pokarmów przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wspólne spożywanie żuru z jajkiem. Stoły zapełniły się koszyczkami. - Bałem się, że będzie ich tu dziesięć, a są pełne stoły. W przyszłym roku te stoły będą aż do Bolka - mówi Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwował potem żur wspólnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz siostrą prowincjalną Dolores z klasztoru Annuntiata, którzy wspólnie z miastem przyłączyli się do tej inicjatywy.


ZOBACZ ARTYKUŁ I ZDJĘCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL


ZOBACZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA Z NASZEGO KOŚCIOŁA W CZASIE TRIDUUM


Drukuj
Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej
autor:
· Daniel dnia 15 kwietnia 2017
Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom. Chrystus do końca umiłował nas wszystkich, dlatego też chce abyśmy w imię tej miłości miłowali się nawzajem. Ten dar jaki nam zostawił, a jakim jest Eucharystia, ma być źródłem z którego będziemy czerpać siłę do wypełnienia tego wezwania. Zapraszamy do wsłuchania się w całość Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej.ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚWIĘTEJ WIELKIEGO CZWARTKU


Drukuj
Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa
autor:
· Daniel dnia 13 kwietnia 2017
Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnął cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.
Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga.


Drukuj
Niedziela Palmowa i Droga Krzyowa
autor:
· Daniel dnia 10 kwietnia 2017
Rozpoczlimy Wielki Tydzie, ktry przygotowuje nas do najwikszej tajemnicy i prawdy naszej wiary - Zmartwychwstania Paskiego. Wielki Tydzie rozpocz si Niedziel Palmow, gdzie nasi parafianie przygotowali na ten dzie pikne kolorowe palmy, a w poprzedzajcy pitek moglimy uczestniczy w naboestwie Drogi Krzyowej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z tych dwch wydarze.ZOBACZ ZDJCIA Z DROGI KRZYOWEJ ULICAMI RACIBORZA

ZOBACZ ZDJCIA Z NIEDZIELI PALMOWEJ


Drukuj
Rekolekcje Wielkopostne
autor:
· Daniel dnia 18 marca 2017 ·
Od niedzieli do rody trway w naszej Parafii rekolekcje. Wygosi je do nas ks. Daniel Leniak, Ojciec Duchowny Wyszego Midzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Bg zapa Ojcu za wygoszone do nas Sowo Boe, yczliwo i umiech. Niech Pan Bg bogosawi w dalszej, bardzo odpowiedzialnej pracy w Seminarium.


Czytaj więcej 2071 czytań Drukuj
Transmisja na żywo
ZOBACZ ONLINE NA FB


Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy
POSUCHAJ RADIA

1,823,048 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis uywa cookies.
Brak zmiany ustawienia przegldarki oznacza zgod na to