Adwentowy Jarmark w Drenie
· Daniel dnia 16 grudnia 2012
Jarmark Boonarodzeniowy w Drenie to jedno z najpikniejszych wydarze w Drenie w cigu roku. Trwa on przez cay okres adwentu, to znaczy od ostatnich dni listopada do samego Boego Narodzenia. Jest to najstarszy jarmark adwentowy w Niemczech. Drezdeczycy nazywaj go "Striezelmarkt", od sowa Striezel (strucla), czyli tradycyjnego wypieku witecznego. Na jarmarku usysze moemy rozmaite jzyki, co wiadczy o jego wielkiej popularnoci take w innych krajach.

Chtnie odwiedzaj go turyci z Polski, Czech, Rosji w tym take i nasza grupa parafian tam przybya 15 grudnia 2012r. Wraz z przewodnikiem zwiedzilimy Stare Miasto oraz poznalimy jego histori.

Tradycyjnym trunkiem podawanym na jarmarku jest oczywicie grzane wino lub smakowity mid pitny, ktry rozgrzewa nas w ten chodny i wilgotny dzie.

ZOBACZ ZDJCIA Z JARMARKU ADWENTOWEGO W DRENIE

Uroczystoci odpustowe
· Daniel dnia 10 grudnia 2012
Przeywalimy w tym tygodniu Uroczystoci Odpustowe ku czci w. Mikoaja. Finaem bya uroczysta Suma Odpustowa, ktra rozpocza si o godz. 10.30 i bya transmitowana za porednictwem Radia PLUS Opole. Kazania odpustowe wygosi ks. Krzysztof Faber – Dyrektor Diecezjalnego Radia PLUS Opole.

Dziki transmisji radiowej moglimy zarchiwizowa nagrania ze Mszy w. oraz z wczeniejszych wystpie radiowych. Serdecznie zapraszamy do posuchania nagra umieszczonych na naszej stronie. Kliknij tutaj i posuchaj nagra z czasu odpustu.

ZOBACZ ZDJCIA Z UROCZYSTOCI ODPUSTOWYCH

Wieczr Uwielbienia
· Daniel dnia 08 grudnia 2012
Wczoraj przeywalimy Wieczr Uwielbienia, ktry prowadzi ks. Eugeniusz Ploch w ramach przeywania naszych uroczystoci odpustowych. To charyzmatyczne spotkanie ze szczegln modlitw o uzdrowienie i uwolnienie, oraz o wylanie darw i charyzmatw Ducha witego. W centrum tych spotka jest Jezus Chrystus, ktry za Ciebie umar i zmartwychwsta i pragnie by tak blisko Ciebie!

„Chrzecijanin nigdy nie moe myle, e wiara jest spraw prywatn. Wiara jest decyzj na to, eby by z Panem, aby z Nim y” (Porta Fidei, 10).

ZOBACZ ZDJCIA Z WIECZORU UWIELBIENIA

Pielgrzymka Dzieci Maryi do Zakopanego
· Daniel dnia 08 grudnia 2012
W pierwszy weekend grudnia /30 listopad - 2grudnia/ nasze 4 Marianki: Mirosawa Chojecka, Karolina Jonecko, bye animatorki Sara Bieniek i Paulina Bieniek, kierowca p. Gerard , Katarzyna Szramowska jak i s.M. Tobiasza uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Boej Fatimskiej na Krzeptwkach w Zakopanym.

Gwnym Celem Pielgrzymowania by udzia w Naboestwie i Eucharystii Wynagradzajcej Niepokalanemu Sercu Maryi w I SOBOT MIESICA.

Nasze pielgrzymowanie Ubogacone byo o wsplne modlitwy przygotowujce do odnowienia Przyrzecze Mariaskich przede wszystkim trwajc w Nowennie do Niepokalanego Poczcia NMP, odmawiajc Raniec jak i zaczynajc i koczc dzie w kaplicy zawierzajc Bogu przez Maryj Siebie nasze Serca a w nich wszystkie intencje.

Urozmaiceniem naszego pobytu byo nieatwe wejcie na Gr Nosal oraz kroczeniem Dolin Kocielisk. Zwiedzilimy rwnie Sanktuarium Matki Boej objawiajcej Cudowny medalik na Olczy w Zakopanym jak i Krupwki. Nie zabrako nam soca w sercu i na niebie oraz niegu w caym Zakopanem.

ZOBACZ ZDJCIA Z PIELGRZYMKI DZIECI MARYI

w. Mikoaj - nasz patron
· Daniel dnia 06 grudnia 2012 ·
Co dzisiaj wiemy o w. Mikoaju? Prawie nic. Tylko tyle, e przynosi prezenty. Ale w. Mikoaj nie przynosi prezentw grzecznym dzieciom. Mikoaj pomaga ludziom w potrzebie i czyni to zawsze ochoczo i anonimowo. Bez rozgosu.

Urodzi si bardzo dawno temu, okoo 270 roku, w miecie Patara, w Azji Mniejszej, w regionie Anatolii w dzisiejszej Turcji. By jedynakiem. Rodzicw mia zamonych. Stare podanie opowiada, e Mikoaj ju jako noworodek bez niczyjej pomocy stan wyprostowany na wasnych nogach, przez co wprawi w zdumienie rodzicw. Gdy by modziecem, ojciec odda go pod opiek nauczyciela.

Dziwny to by jedynak. Nie snob. Nie egoista. Hagiografowie opowiadaj, e od najmodszych lat wyrnia si dobrym sercem. Gdy zmarli jego rodzice, chtnie dzieli si odziedziczonym majtkiem z ubogimi i potrzebujcymi. Dante w „Boskiej Komedii” wspomina o skrycie podrzuconych przez Mikoaja pienidzach trzem crkom zuboaego szlachcica, przez co umoliwi im zampjcie.

Czas Adwentu
· Daniel dnia 02 grudnia 2012
Adwent dla nas katolikw to zaledwie cztery niedziele. To krtki czas na przygotowanie do wydarzenia, ktre jest w centrum dziejw zbawienia. W centrum historii wszechwiata. Bogu przygotowanie potomkw Abrahama na przyjcie Mesjasza zajo 1800 lat. My mamy niespena cztery tygodnie podzielone na dwa etapy. Pierwszy do 17 grudnia, wskazujcy na ostateczne przyjcie Chrystusa. Drugi poprzedzajcy Boe Narodzenie przypomina wydarzenia biblijne zwizane z narodzeniem Jezusa Chrystusa w Betlejem. W tak krtkim czasie mamy okazj przygotowa si na spotkanie z radosn tajemnic. Tajemnic Boga i czowieka. W psalmie dzisiejszym piewamy „Do Ciebie, Panie, wznosz moj dusz”. Taki ma by cay Adwent.

W „Roku Wiary” warto da sobie i swoim bliskim szans dobrego przeycia czasu adwentowej zadumy. Dlatego Koci zachca nas w roratach do przeywania Adwentu z Maryj. Ona zrobia miejsce dla Jezusa, w swoich planach matrymonialnych zwizanych z Jzefem. Mio Maryi daje pocztek najbardziej rodzinnym wydarzeniom w caej historii zbawienia. Bg, ktry w zwiastowaniu zaprasza Maryj do wsppracy w dziele zbawienia, zaprasza rwnie kadego z nas. Przypomina nam dzi w. Pawe: „prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie... stawajcie si coraz doskonalszymi!” To jest najwaniejsze zadanie w przygotowaniu do wit Boego Narodzenia. Na czas adwentu sam Jezus podaje nam przepis na dobre i szczliwe wita: „Czuwajcie wic i mdlcie si w kadym czasie, abycie mogli... stan przed Synem Czowieczym”.

Warsztaty Gospel na Grze w. Anny
· Daniel dnia 26 listopada 2012
Nasze 3 dziewczyny z zespou parafialnego "Renifery w. Mikoaja" bray udzia w warsztatach gospel organizowanym na Grze w. Anny w dniach 23-25.11.2012. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z finalnego koncertu z warsztatw.

ZOBACZ ZDJCIA Z WARSZTATW GOSPEL