Doynki parafialne
· Daniel dnia 09 październik 2012
7 padziernika odbyy si Doynki Parafialne, ktre poprzedziy przygotowania wystroju wityni oraz jej obrzey. Dziki yczliwoci naszych rolnikw moglimy wystroi prezbiterium, a take poprzez uyczenie traktorw urozmaici plac kocielny wok kocioa.

W czasie uroczystej Mszy w. dzikowalimy Bogu za plony zebrane w tym roku oraz bagalimy o urodzaj w przyszym roku:
Boe wszechmogcy, dawco wszystkich rzeczy, rozka ziemi . Twojej, aby podn bya, i wydaa dary Twoje sugom Twoim. Niech j Twoje rosy i Twoje soce, Twoje deszcze i Twoje pogody, i cae Twoje otoczenie powietrzne, spraw i sposobem Tobie jednemu znajomym, uyni dla nas i rodzajn uczyni. Twoje to Panie posialimy ziarno, Twojej opiece i Twojej Opatrznoci oddane: potem ludu Twego skropione. Chleba naszego powszedniego racz nam da, Panie nasz, Ojcze nasz. Nie spuszczaj na nas plag Twoich Boe, ktrzy na gniew Twj zasugujemy: ale wielkoci Boskich darw Twoich racz serca nasze do wdzicznego opatrznoci Twojej wychwalania askawie zagrzewa. Prosimy Ci Boe w Trjcy jedyny, przez Jezusa Chrystusa Pana naszego, Syna Twojego, ktremu z Ojcem i z Duchem witym cze, chwaa i dzikczynienie, teraz i przez wieki wiekw. Amen.

ZOBACZ ZDJCIA Z DOYNEK PARAFIALNYCH

Sztafeta racowa
· Daniel dnia 08 październik 2012
Rozpoczynajcy si Rok Wiary bdzie czasem szczeglnej aski od Boga, o ktr najpierw naley z pokor prosi. Jedn z form wsplnotowego woania o przymnoenie w naszych sercach wiary niech bdzie proponowana wiernym diecezji opolskiej Sztafeta racowa. To wzmoone woanie o ask wiary i o owocno procesu katechizacji bdzie odbywa si w szkole Maryi, gdzie uczymy si kontemplacji pikna oblicza Chrystusa i dowiadczamy gbi Jego mioci (por. Rosarium Virginis Mariae, 1).

Osoba, ktra pragnie wczy si w Sztafet racow, powinna zapisa si w zakrystii po raniec, ktry otrzyma w ostatni Niedziel Padziernika na naboestwie racowym, ktry bdzie moga przekaza dalej. Osoba rozpoczynajca sztafet sama pomodli si o wiar, rozwaajc przynajmniej jedn cz Raca witego, a nastpnie przekae raniec wraz z obrazkiem kolejnej osobie i poprosi j o modlitw o przymnoenie wiary.

Doynki w Miedoni
· Daniel dnia 04 październik 2012
23 wrzenia odbyy si Doynki w Miedoni. Mszy w. przewodniczy ks. Adrian Bombelek, podczas ktrej dzikowalimy za zebrane plony oraz prosilimy o urodzaj w nastpnym roku. Na doynkach by rwnie obecny na przepustce ze szpitala ks. Mariusz Sobek - dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni. Parafianie modlili si o jego powrt do zdrowia, a co za tym idzie i do Domu w Miedoni.

Po poudniu odby si festyn doynkowy.

ZOBACZ ZDJCIA Z DOYNEK W MIEDONI

Zapraszamy na doynki parafialne !
· Daniel dnia 04 październik 2012

W niedziel bdziemy obchodzi Parafialne Doynki.

Prosimy, by wszyscy chtni do wsplnego witowania tej uroczystoci zebrali si o 10.20 na ulicy Kocielnej, skd ruszy procesja do Kocioa.

Padziernik - miesic raca
· Daniel dnia 29 wrzesień 2012
Od poniedziaku rozpoczynamy miesic powicony Matce Boej.

Zapraszamy wszystkich na modlitw racow

od poniedziaku do pitku o godz. 18.30,
w soboty o 17.30
a w Niedziel o 16.30.

CZYTAJ O RӯACU NA WWW.MILOSIERDZIE.PL

Mamy nowego proboszcza
· Daniel dnia 26 wrzesień 2012
Dnia 8.09.2012 moglimy uczestniczy w uroczystym wprowadzeniu na urzd proboszcza ks. Adriana Bombelka, ktry od tego dnia jest proboszczem parafii w. Mikoaja w Raciborzu.

Podczas tej Mszy ks. Adrian uroczycie wypowiedzia sowa przysigi:
Ja, Adrian Bombelek, obejmujc urzd proboszcza, przyrzekam, e zarwno w sowach, jak w postpowaniu bd zawsze zachowywa jedno z Kocioem katolickim.
Z najwiksz starannoci i wiernoci bd wypenia obowizki, ktre zostay mi powierzone wobec Kocioa tak powszechnego, jak i partykularnego, w ktrym do mojego posugiwania, wypenianego zgodnie z przepisami prawa, zostaem powoany. W spenianiu zadania, powierzonego mi w imieniu Kocioa, bd zachowywa nienaruszony depozyt wiary, bd go wiernie przekazywa i objania oraz bd odrzuca wszelkie doktryny jemu przeciwne. Bd zachowywa i umacnia dyscyplin wspln dla caego Kocioa i bd troszczy si o przestrzeganie praw kocielnych, w szczeglnoci tych, ktre zawiera Kodeks Prawa Kanonicznego. Bd zachowywa z chrzecijaskim posuszestwem to, co ogaszaj Pasterze jako autentyczni nauczyciele i stre wiary, oraz postanawiaj jako rzdcy Kocioa. Biskupom diecezjalnym bd wiernie suy pomoc, aby dziaalno apostolska, ktra ma by wypeniana w imieniu i z polecenia Kocioa, bya urzeczywistniana w jednoci z tyme Kocioem. Tak mi dopom Bg i ta wita Ewangelia, ktrej dotykam moimi rkami.

T Msz rwnie uwietniy muzyk dwa zespoy z poprzednic parafii ks. Adriana oraz nasz chr parafialny.

ZOBACZ ZDJCIA ZE MSZY WPROWADZAJCEJ NA PROBOSZCZA