Koncert koldowy
· Daniel dnia 08 stycznia 2013
W niedziel Uroczystoci Objawienia Paskiego w ramach naboestwa odby si o godz. 18.00 koncert koldowy w wykonaniu Orkiestry Dtej KWK „SONICA”.

Orkiestra Dta KWK Sonica powstaa w 1945 roku. Dyrygentem orkiestry jest absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach dr Lesaw Podolski (wicej), adiunkt WSP w Czstochowie.

ZOBACZ ZDJCIA Z KONCERTU KOLDOWEGO

Szopki opolskie - konkurs
· Daniel dnia 05 stycznia 2013
Opolski „Go Niedzielny” i serwis opole.gosc.pl zapraszaj do udziau w konkursie fotograficznym na najpikniejsz szopk w diecezji opolskiej.

Udzia moe wzi kady, kto do 6 stycznia 2013 roku przele zdjcie szopki. Prace konkursowe oceniane bd przez uytkownikw serwisu opole.gosc.pl i przez redakcj „Gocia Niedzielnego”.

Zapraszamy do wsparcia gosami szopki zrobionej przez naszego parafianina. Mona gosowa do 9 stycznia klikajc na zielonego plusika pod zdjciem.

Objawienie Paskie - Epifania
· Daniel dnia 05 stycznia 2013
w. Augustyn zwyk mawia, e Objawienie Paskie to bliniacza uroczysto Boego Narodzenia. Na Wschodzie Epifania obchodzona bya ju w III w., o czym wspomina chociaby Klemens Aleksandryjski (+212 r.). W Kociele nie tylko polskim Objawienie Paskie nazywane jest witem Trzech Krli.

W Kociele tego dnia wici si wod ( w Jerozolimie ju od VI w ), zoto i kadzido (od XV/XVI w. ), a take kred ( od XVIII w. ). Chrzecijanie, znaczc powicon kred odrzwia swoich mieszka, prosz Chrystusa o bogosawiestwo, a take publicznie wyznaj swoj wiar. Napis "K (C) + M + B + biecy rok" jest rnie interpretowany: "Kasper, Melchior, Baltazar", Christus manisionem benedicat ("Niech Chrystus mieszkanie bogosawi") czy Christus multorum benefactor ("Chrystus dobroczyc wielu"). Zwyczaj niewtpliwie nawizuje do Ksigi Wyjcia (11,1-13,16), kiedy to Izraelici oznaczali drzwi swoich domostw krwi baranka paschalnego.

Nowy Rok 2013!
· Daniel dnia 31 grudnia 2012
SZCZʦLIWEGO NOWEGO ROKU
BOEGO BOGOSAWIESTWA
NA TEN CZAS

yczenia Boonarodzeniowe
· Daniel dnia 23 grudnia 2012

Szopka Boonarodzeniowa naszego parafianina
· Daniel dnia 21 grudnia 2012
Tradycja konstruowania szopek wywodzi si z kultu betlejemskiego bka, miejsca narodzin Zbawiciela, czczonego od wiekw przez cay chrzecijaski wiat.

Prcz szopek tworzonych w kocioach czy na rynkach miast moemy znale pereki w zakamarkach domw. Tak jak na przykad szopka naszego parafianina.

Autorem szopki Bonarodzeniowej prezentowanej na zdjciach jest Grzegorz Mejun (byy ministrant, lektor, a obecnie szafarz ). Szopka stoi na komodzie a zdjcia pokazuj j w "nocnej scenerii" jak i te podczas "dnia" .

ZOBACZ ZDJCIA SZOPKI BOONARODZENIOWEJ

Moe i Ty podzielisz si swoj szopk? Zapraszamy wszystkich naszych parafian do nadsyania zdj swoich szopek na adres szopka@alfsoft.net. Prosimy poda autora szopki wysyajc zdjcia.
Zdjcia zostan udostpnione 02.01.2013r.

Spowied przedwiteczna
· Daniel dnia 17 grudnia 2012

Od rody okazja do sakramentu pokuty przed witami Boego Narodzenia.

Od rody do pitku: 6.00 – 8.00 oraz 16.30 – 18.00

Sobota: 10.30 – 12.00 oraz 15.30 – 18.00

W Wigili: 6.00 – 9.00 oraz 14.00 – 16.00

Prosimy nie odkada spowiedzi na ostatni dzie