Padziernik - miesic raca
· Daniel dnia 29 wrzesień 2012
Od poniedziaku rozpoczynamy miesic powicony Matce Boej.

Zapraszamy wszystkich na modlitw racow

od poniedziaku do pitku o godz. 18.30,
w soboty o 17.30
a w Niedziel o 16.30.

CZYTAJ O RӯACU NA WWW.MILOSIERDZIE.PL

Mamy nowego proboszcza
· Daniel dnia 26 wrzesień 2012
Dnia 8.09.2012 moglimy uczestniczy w uroczystym wprowadzeniu na urzd proboszcza ks. Adriana Bombelka, ktry od tego dnia jest proboszczem parafii w. Mikoaja w Raciborzu.

Podczas tej Mszy ks. Adrian uroczycie wypowiedzia sowa przysigi:
Ja, Adrian Bombelek, obejmujc urzd proboszcza, przyrzekam, e zarwno w sowach, jak w postpowaniu bd zawsze zachowywa jedno z Kocioem katolickim.
Z najwiksz starannoci i wiernoci bd wypenia obowizki, ktre zostay mi powierzone wobec Kocioa tak powszechnego, jak i partykularnego, w ktrym do mojego posugiwania, wypenianego zgodnie z przepisami prawa, zostaem powoany. W spenianiu zadania, powierzonego mi w imieniu Kocioa, bd zachowywa nienaruszony depozyt wiary, bd go wiernie przekazywa i objania oraz bd odrzuca wszelkie doktryny jemu przeciwne. Bd zachowywa i umacnia dyscyplin wspln dla caego Kocioa i bd troszczy si o przestrzeganie praw kocielnych, w szczeglnoci tych, ktre zawiera Kodeks Prawa Kanonicznego. Bd zachowywa z chrzecijaskim posuszestwem to, co ogaszaj Pasterze jako autentyczni nauczyciele i stre wiary, oraz postanawiaj jako rzdcy Kocioa. Biskupom diecezjalnym bd wiernie suy pomoc, aby dziaalno apostolska, ktra ma by wypeniana w imieniu i z polecenia Kocioa, bya urzeczywistniana w jednoci z tyme Kocioem. Tak mi dopom Bg i ta wita Ewangelia, ktrej dotykam moimi rkami.

T Msz rwnie uwietniy muzyk dwa zespoy z poprzednic parafii ks. Adriana oraz nasz chr parafialny.

ZOBACZ ZDJCIA ZE MSZY WPROWADZAJCEJ NA PROBOSZCZA