16 rozpoczcie sezonu motocyklowego
· Daniel dnia 17 maja 2013 ·
W Raciborzu odbyo si 16. rozpoczcie sezonu motocyklowego (zdjcia). Ku uciesze raciborzan, ulicami miasta przejechao kilkaset motocykli. Motocyklici udali si do kocioa w. Mikoaja, gdzie wzili udzia we mszy w.

Motocyklici zjechali na Plac Dugosza. Tam przez kilkadziesit minut mona byo podziwia kilkaset jednoladw. Pniej przejechali ulicami miasta. Ku uciesze raciborzan, ktrzy tumnie zjawili si na Placu Dugosza, motocyklici wyruszyli z ulicy Nowej, przejechali Opawsk, Ogrodow, Pastora Michejdy, Mariask. Ich celem by koci w. Mikoaja, gdzie odprawiono msz w. w ich intencji. Tam rwnie odby si piknik, podczas ktrego nie zabraknie dobrego jedzenia i muzyki.

ZOBACZ ZDJCIA Z ROZPOCZCIA SEZONU MOTOCYKLOWEGO

III Festiwal Pozytywnych Wartoci
· Daniel dnia 12 maja 2013
W Biekowicach odby si 10 maja III ju Festiwal Pozytywnych Wartoci, ktrego "pozytywnym bohaterem" by wity Franciszek z Asyu. Haso festiwalu – ”Odwrc mj wiat do gry nogami, a Ty uczy mnie narzdziem Twojego pokoju” – nawizuje do pozytywnych wartoci, jakie zostawi po sobie w. Franciszek z Asyu.

Patronat honorowy nad imprez objli bp Andrzej Czaja i prowadzcy telewizyjny program „Ziarno” biskup pomocniczy Archidiecezji Czstochowskiej ks. Antoni Dugosz oraz wjt gminy Krzyanowice, Grzegorz Utracki.

Serdecznie gratulujemy zespoowi "Promyki witego Mikoaja" za zajcie I miejsca w konkursie muzycznym.

ZOBACZ DYPLOM W POWIKSZENIU

Rocznica urodzin ks. Proboszcza
· Daniel dnia 05 maja 2013

Z okazji urodzin 05.05.2013

Ksidzu proboszczowi Adrianowi Bombelkowi

skadamy najserdeczniejsze yczenia
wielu ask Boych,
bogosawiestwa Boego,
opieki Matki Najwitszej.
Wszelkiej pomylnoci,
zdrowia, szczcia
oraz spenienia marze,
aeby z radoci odpowiada
na wezwanie Pana.

16 rozpoczcie sezonu motocyklowego
· Daniel dnia 30 kwietnia 2013

Motocyklici z grupy SRC Motocykle zapraszaj na rozpoczcie sezonu motocyklowego. Parada ryczcych maszyn tradycyjnie odbdzie si 1 maja.

Zbirk na Placu Dugosza zaplanowano o godzinie 10.30. Potem o godzinie 11.15 ruszy parada motocyklistw. Na godzin 12 zaplanowano msz w. w kociele w. Mikoaja w Raciborzu. O 13 odbdzie si festyn w farskim ogrodzie.

ZOBACZ PLAKAT

Dzie Otwartych Drzwi w seminarium duchownym w Opolu
· Daniel dnia 22 kwietnia 2013

p. ks. Eugeniusz Dbicki
· Daniel dnia 14 kwietnia 2013
W sobot 13 kwietnia 2013 r. zmar nagle p. ks. dziekan Eugeniusz Dbicki, proboszcz parafii pw. Matki Boej w Raciborzu.

Eksporta – 16 kwietnia (wtorek), godz. 17.00 w kociele Matki Boej w Raciborzu
Pogrzeb – 17 kwietnia (roda), godz. 11.00 rwnie w kociele Matki Boej w Raciborzu

* * *

Ks. mgr Eugeniusz Dbicki urodzi si 27 lipca 1946 r. w Racawicach lskich. wicenia kapaskie przyj 23 kwietnia 1978 r. w Opolu. Po wiceniach przez siedem lat peni posug wikariusza parafialnego – najpierw w parafii Trjcy witej w Bytomiu (1978–1981), a nastpnie w Niemodlinie (1981–1985). W 1985 r. zosta mianowany proboszczem w Kolnicy, a ju po czterech latach Biskup Opolski powierzy mu parafi Matki Boej w Raciborzu, gdzie pracowa przez ponad 23 lata do nagej mierci 13 kwietnia 2013 r. W 2001 r. zosta odznaczony przez abpa A. Nossola tytuem dziekana honorowego.

* * *

Miosierny Boe, spraw, aby Twj suga, kapan Eugeniusz, ktrego w ziemskim yciu zaszczycie witym posannictwem, radowa si wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Triduum Paschalne
· Daniel dnia 10 kwietnia 2013
wite Triduum Paschalne Mki, mierci i Zmartwychwstania Paskiego rozpoczyna si liturgi Eucharystyczn Wieczerzy Paskiej wieczorem w Wielki Czwartek, a koczy nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Paskiego. Oprcz Mszy w. Wieczerzy Paskiej wite Triduum obejmuje liturgi Mki Paskiej w Wielki Pitek oraz liturgi Wigilii Paschalnej, ktra rozpoczyna si w sobot po zachodzie soca. Centrum tych dni stanowi liturgia Wigilii Paschalnej, a nie, jak to si czsto przyjmuje, poranna Msza w. w Niedziel Zmartwychwstania Paskiego.

ZOBACZ ZDJCIA Z TRIDUUM PASCHALNEGO