Niedziela Papieska
· Daniel dnia 14 październik 2012
Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Papieską w związku ze zbliżającą się rocznicą wyboru Ojca Świętego na Stolicę Piotrową.

W minionym roku szkolnym w diecezji opolskiej było 106 stypendystów – w tej liczbie jest kilkanaście osób, które otrzymują pomoc ze środków Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego, finansowanego na obecnym etapie wyłącznie przez kapłanów naszej diecezji. Ogrom tego dzieła, zwanego „żywym pomnikiem Jana Pawła II”, jest świadectwem ofiarności całego społeczeństwa.

Czytaj list episkopatu na Niedzielę Papieską

Inauguracja Roku Wiary
· Daniel dnia 13 październik 2012
W czwartek 11.10.2012r. w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II Ojciec Święty rozpoczął Rok Wiary.

Na placu św. Piotra koncelebrowało z Papieżem 400 hierarchów. Wśród nich obok kardynałów i uczestników Synodu Biskupów oraz przewodniczących episkopatów z całego świata byli też ojcowie soborowi. Spośród 70 jeszcze żyjących, ze względu na stan zdrowia związany z podeszłym wiekiem, mogło wziąć udział w koncelebrze tylko 15.

W homilii Benedykt XVI przypomniał, jak sam był pół wieku temu świadkiem pozytywnego napięcia, z jakim ojcowie soborowi pragnęli, by prawda i piękno wiary zajaśniały w naszych czasach. Sobór nie poświęcił wierze jakiegoś szczególnego dokumentu, ale cały czas się na niej opierał. Wskazywał na to bł. Jan XXIII, otwierając soborowe obrady. Mówił też o tym Paweł VI, gdy dwa lata po zakończeniu Soboru, w 1967 r., ogłosił Rok Wiary. Obecnie taka inicjatywa Roku Wiary, związana z nową ewangelizacją, jest jeszcze bardziej potrzebna.

Czytaj więcej na www.sanctus.pl

Dożynki parafialne
· Daniel dnia 09 październik 2012
7 października odbyły się Dożynki Parafialne, które poprzedziły przygotowania wystroju świątyni oraz jej obrzeży. Dzięki życzliwości naszych rolników mogliśmy wystroić prezbiterium, a także poprzez użyczenie traktorów urozmaicić plac kościelny wokół kościoła.

W czasie uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za plony zebrane w tym roku oraz błagaliśmy o urodzaj w przyszłym roku:
Boże wszechmogący, dawco wszystkich rzeczy, rozkaż ziemi . Twojej, aby płodną była, i wydała dary Twoje sługom Twoim. Niech ją Twoje rosy i Twoje słońce, Twoje deszcze i Twoje pogody, i całe Twoje otoczenie powietrzne, sprawą i sposobem Tobie jednemu znajomym, użyźnią dla nas i rodzajną uczynią. Twoje to Panie posialiśmy ziarno, Twojej opiece i Twojej Opatrzności oddane: potem ludu Twego skropione. Chleba naszego powszedniego racz nam dać, Panie nasz, Ojcze nasz. Nie spuszczaj na nas plag Twoich Boże, którzy na gniew Twój zasługujemy: ale wielkością Boskich darów Twoich racz serca nasze do wdzięcznego opatrzności Twojej wychwalania łaskawie zagrzewać. Prosimy Cię Boże w Trójcy jedyny, przez Jezusa Chrystusa Pana naszego, Syna Twojego, któremu z Ojcem i z Duchem świętym cześć, chwała i dziękczynienie, teraz i przez wieki wieków. Amen.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DOŻYNEK PARAFIALNYCH

Sztafeta różańcowa
· Daniel dnia 08 październik 2012
Rozpoczynający się Rok Wiary będzie czasem szczególnej łaski od Boga, o którą najpierw należy z pokorą prosić. Jedną z form wspólnotowego wołania o przymnożenie w naszych sercach wiary niech będzie proponowana wiernym diecezji opolskiej Sztafeta różańcowa. To wzmożone wołanie o łaskę wiary i o owocność procesu katechizacji będzie odbywać się w szkole Maryi, gdzie uczymy się kontemplacji piękna oblicza Chrystusa i doświadczamy głębi Jego miłości (por. Rosarium Virginis Mariae, 1).

Osoba, która pragnie włączyć się w Sztafetę różańcową, powinna zapisać się w zakrystii po różaniec, który otrzyma w ostatnią Niedzielę Października na nabożeństwie różańcowym, który będzie mogła przekazać dalej. Osoba rozpoczynająca sztafetę sama pomodli się o wiarę, rozważając przynajmniej jedną część Różańca Świętego, a następnie przekaże różaniec wraz z obrazkiem kolejnej osobie i poprosi ją o modlitwę o przymnożenie wiary.

Dożynki w Miedoni
· Daniel dnia 04 październik 2012
23 września odbyły się Dożynki w Miedoni. Mszy św. przewodniczył ks. Adrian Bombelek, podczas której dziękowaliśmy za zebrane plony oraz prosiliśmy o urodzaj w następnym roku. Na dożynkach był również obecny na przepustce ze szpitala ks. Mariusz Sobek - dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni. Parafianie modlili się o jego powrót do zdrowia, a co za tym idzie i do Domu w Miedoni.

Po południu odbył się festyn dożynkowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DOŻYNEK W MIEDONI

Zapraszamy na dożynki parafialne !
· Daniel dnia 04 październik 2012

W niedzielę będziemy obchodzić Parafialne Dożynki.

Prosimy, by wszyscy chętni do wspólnego świętowania tej uroczystości zebrali się o 10.20 na ulicy Kościelnej, skąd ruszy procesja do Kościoła.

Październik - miesiąc różańca
· Daniel dnia 29 wrzesień 2012
Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej.

Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową

od poniedziałku do piątku o godz. 18.30,
w soboty o 17.30
a w Niedzielę o 16.30.