Peregrynacja b. Karoliny Kzkwny
· Daniel dnia 15 września 2013
Przez trzy dni, 9-11.09.2013, relikwie b. Karoliny Kzkwny znajdoway si w kociele w. Mikoaja w Raciborzu. Program peregrynacji obejmowa midzy innymi: naboestwo dla dzieci, Msz w. z konferencj dla dorosych, naboestwo dla modziey pod przewodnictwem ks. Piotra Maciejskiego, Drog Krzyow.

W rod uroczyst Msz w. zakoczono uroczycie peregrynacj skd relikwie zostay przekazane do kocioa w. Krzya w Raciborzu- Studzienne.

ZOBACZ ZDJCIA Z PEREGRYNACJI B. KAROLINY

W odpowiedzi na apel Ojca witego Franciszka biskup opolski Andrzej Czaja prosi o modlitw w intencji pokoju w Syrii
· Daniel dnia 05 września 2013
W niedziel 1 wrzenia br. podczas modlitwy Anio Paski Ojca wity Franciszek – w kontekcie eskalacji konfliktu w Syrii – powiedzia: Niech woanie o pokj wzniesie si gono, aby dotaro do serc wszystkich ludzi i aby wszyscy zoyli bro i pozwolili, by kierowao nimi pragnienie pokoju. Dlatego, bracia i siostry, postanowiem ogosi w caym Kociele 7 wrzenia, wigili wita Narodzenia Maryi, Krlowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na caym wiecie.

W odpowiedzi na apel Papiea Franciszka biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza kapanw, osoby ycia konsekrowanego i wiernych wieckich caej diecezji do wczenia si w to wstawiennicze dzieo. Wyramy t czno podejmujc post i inne umartwienia oraz zanoszc gorliw modlitw do Boga o dar pokoju.

Wychowywa do wartoci
· Daniel dnia 02 września 2013 ·
Czuwajcie nad tym, co szkoa przekazuje Waszym dzieciom! – pisz biskupi w licie pasterskim z okazji III Tygodnia Wychowania. Apeluj do polskich rodzin i szk, by wychowyway do wartoci. List by odczytywany w kocioach w niedziel, 1 wrzenia.

Biskupi, przed rozpoczciem roku szkolnego, pisz o potrzebie wychowania do wartoci. Jako jego podstaw wskazuj pokor, ktra jest przeciwiestwem pychy czyli przesadnego skupienia na sobie i umoliwia budowanie bezinteresownych, pozytywnych relacji z drugim czowiekiem. Biskupi zauwaaj, e pokora oraz zwizane z ni cechy, takie jak: dobro, cierpliwo, gotowo do wybaczania czy wierno s dzi szczeglnie zagroone „wszechobecn agresj, brutalnoci sw i zachowa, a take bezwzgldn walk o wasne korzyci”. Wskazuj na to, e brak wychowania do podstawowych wartoci prowadzi czsto do utraty sensu i celu ycia, a nawet do relatywizmu moralnego.

„Nauczyciel i wychowawca nie moe by neutralny. Nie powinien wic zagubi waciwej hierarchii wartoci, zarwno w yciu osobistym, jak i zawodowym” – wskazuj. Zachcaj wszystkie rodowiska wychowawcze do wsplnego przeywania zbliajcego si III Tygodnia Wychowania. Bdzie on obchodzony od 15 do 21 wrzenia.

80-te urodziny ks. Reinholda Porwol
· Daniel dnia 28 sierpnia 2013
Dnia 7 lipca zostaa odprawiona Msza w int. byego prob. ks. Reinholda Porwol w 80 rocznic urodzin. Cieszymy si e ksidz proboszcz przyj zaproszenie obecnego ksidza proboszcza i sprawowa Eucharysti. yczymy mu wielu potrzebnych ask, Boego bogosawiestwa si i zdrowia na dalsze lata ycia.

ZOBACZ ZDJCIA ZE MSZY W. JUBILEUSZOWEJ

Sierpniowa abstynencja - potrzebna, cenna i moliwa
· Daniel dnia 27 lipca 2013
Rozpoczyna si sierpie - w polskiej historii miesic szczeglny. To dobry czas, by przypomnie, e osoby niepenoletnie zobowizane s do cakowitej abstynencji, za wszystkich dorosych obowizuje umiar w spoywaniu napojw alkoholowych. W sierpniu prosimy o co wicej, ni zachowanie trzewoci. Prosimy o szczeglny dar, jakim jest abstynencja! Ten apel wzbudza wiele kontrowersji. Dlatego ponownie przypominamy jego istot.

Abstynencja - to sowo bardzo sponiewierane w wiecie nieograniczonej konsumpcji. Jednak take w XXI w. jest ona potrzebna i cenna, a przede wszystkim - moliwa. Nie jest to smutne ograniczenie, ale szansa, rdo mocy wewntrznej, rdo ycia i radoci! Takie wiadome i dobrowolne wyrzeczenie bardziej ni nakazy i zakazy pokazuje, co jest w yciu cenne.

ZOBACZ CAY LIST O ABSTYNENCJI

Pielgrzymka dzieci I-szo komunijnych na Gr w. Anny
· Daniel dnia 23 czerwca 2013
8 czerwca odbya si pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Gr w. Anny. Dzieci w ten sposb podzikoway za przyjcie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z tej pielgrzymki.

ZOBACZ ZDJCIA Z PIELGRZYMKI NA GR W. ANNY

Parafialny festyn z okazji "Dnia Dziecka"
· Daniel dnia 04 czerwca 2013
W sobot - 1 czerwca oraz w niedziel 2 czerwca 2013 roku, odby si Rodzinny Festyn Parafialny z okazji Dnia Dziecka.

yczymy naszym dzieciom i ich rodzinom wiele ask od Chrystusa zmartwychwstaego i opieki Matki Boej na dalsze ycie chrzecijaskie. Bdcie pociech dla wsplnoty Kocioa Boego.

ZOBACZ ZDJCIA Z FESTYNU Z OKAZJI "DNIA DZIECKA"