Orszak Trzech Krli AD 2017
· Daniel dnia 14 styczeń 2017
Siarczysty mrz nie przestraszy raciborzan i do licznie wzili dzi udzia w III Raciborskim Orszaku Trzech Krli. Wierni przeszli spod parkingu niedaleko kocioa w. Mikoaja ulic Mariask, Ogrodow, Klasztorn, Wojska Polskiego i Now do Rynku, gdzie odbyo si wsplne koldowanie.

ZOBACZ ZDJCIA Z ORSZAKU I KONCERTU

Pasterka
· Daniel dnia 08 styczeń 2017
Tradycyjnie o pnocy, rozpocza si liturgia pasterki - pierwszej Mszy witej Boego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kilku zdj z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJCIA Z PASTERKI

yczenia
· Daniel dnia 24 grudzień 2016
Dzielc rado Uroczystoci Boego Narodzenia Parafianom i Gociom yczymy, aby nam wszystkim dane byo dostrzec obecno Boga w Jego sowie, w liturgii, sakramentach i drugim czowieku...

yczymy wszystkim radosnych i spokojnych chwil spdzonych z rodzin i przyjacimi. W ten szczeglny czas wit Boego Narodzenia przyjmijcie najlepsze yczenia dla Was i Waszych bliskich. Niech Najwitsza Maryja Panna i w. Jzef otocz Was sw opiek, a narodzony w Betlejem Zbawiciel rozpali na nowo gorliwo chrzecijask i obdarzy Was wszelkimi potrzebnymi askami w Nowym Roku.

Wasi duszpasterze

Fotorelacje
· Daniel dnia 24 grudzień 2016
Pocztkiem grudnia mielimy dwa wane wydarzenia dla naszych modych parafian. Byo to przyjcie czterech nowych ministrantw oraz wito Dzieci Maryi. Poniej znajduj si bogate foto relacje z tych wydarze.

ZOBACZ ZDJCIA Z PRZYJCIA MINISTRANTW

ZOBACZ ZDJCIA Z UROCZYSTOCI NIEPOKALANEGO POCZCIA

Odpust parafialny
· Daniel dnia 09 grudzień 2016
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z odpustu parafialnego. W tym te dniu naszych najmodszych odwiedzi w. Mikoaj.

ZOBACZ ZDJCIA Z ODPUSTU PARAFIALNEGO

w. Mikoaj - nassz patron - odpust parafialny
· Daniel dnia 04 grudzień 2016
w. Mikoaj urodzi si prawdopodobnie w bogatej rodzinie zamieszkaej w Patarze w Lycji (prowincja Azji Mniejszej). Wybrany zosta biskupem zaniedbanej podwczas diecezji Myry, ktr zarzdza z wielk trosk i wiar. Tam wanie zasyn sw witoci, zapaem i cudami. Zmar ok. 350 r. Niewielka ilo autentycznych informacji na jego temat chtnie uzupeniana bya kolorowymi szczegami legend. Pierwsz biografi Mikoaja napisano w 9 wieku, najbardziej jednak upowszechnia si jego biografia spisana przez Szymona Metaphrastesa w wieku 10.

CZYTAJ WICEJ NA TEMAT NASZEGO PATRONA

Pielgrzymka do Ziemi witej
· Daniel dnia 03 grudzień 2016
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z pielgrzymki do Ziemi witej, ktra odbya si w pierwszej poowie listopada.

ZOBACZ ZDJCIA Z PIELGRZYMKI DO ZIEMI WITEJ