Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Odpust parafialny i święto Dzieci Maryi
autor:
· Daniel dnia 13 grudzień 2018
Druga niedziela adwentu to w naszej parafii czas odpustu związany ze wspomnieniem św. Mikołaja, które obchodziliśmy 6 grudnia, ale również było to święto Dzieci Maryi, które w tym dniu odnawiały swoje przyrzeczenia. Pod koniec Mszy Świętej w nasze progi przybył św. Mikołaj, który miał dla każdego coś słodkiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ODPUSTOWEJ


Drukuj
Jasna droga do Boga - roraty 2018
autor:
· Daniel dnia 12 grudzień 2018
Jesteśmy w okresie adwentowym, który nieodłącznie wiąże się z roratami. Ksiądz Proboszcz, wspólnie z motocyklistami z SRC Racibórz i raciborską policją podczas pierwszych rorat rozdali dzieciom opaski odblaskowe, które mają w sobie zawarte hasło tegorocznych rorat: Jasna droga do Boga. Dzięki nim najmłodsi parafianie będą widoczni w ciemnościach panujących na zewnątrz w okresie zimowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY RORATNIEJ

Zobacz również:
- https://www.nowiny.pl/145724-jasna-droga-do-boga-w-quotmikolaju-quot-rozdano-prawie-300-odblaskow.html
- http://raciborz.slaska.policja.gov.pl/k20/informacje/wiadomosci/248635,WSPOLNA-AKCJA-POLICJI-PROBOSZCZA-I-MOTOCYKLISTOW-ODBLASKI-DLA-DZIECI.html

Drukuj
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
autor:
· Daniel dnia 01 grudzień 2018
W niedzielę 25 listopada podczas uroczystych nieszporów odbyło się w naszej parafii przyjęcie do grona ministrantów oraz odnowienie przyrzeczeń ministranckich i lektorskich. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć [ ks. Piotr ].

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI MINISTRANCKIEJ


Drukuj
Wspomnienie św. Marcina
autor:
· Daniel dnia 12 listopad 2018 ·
Święty Marcin żył w IV wieku i dzięki jego świętości życia wiele osób podążyło za Chrystusem szczególnie wybierając drogę kapłaństwa. Mając 15 lat wstąpił do armii Konstancjusza II. Żebrakowi proszącemu o jałmużnę u bram miasta Amiens oddał połowę swej opończy. Następnej nocy ukazał mu się Chrystus odziany w ten płaszcz i mówiący do aniołów: To Marcin okrył mnie swoim płaszczem. Pod wpływem tego wydarzenia przyjął chrzest i opuścił wojsko, uważając, że wojowanie kłóci się z zasadami wiary....

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE WSPOMNIENIA ŚW. MARCINA


Czytaj więcej 828 czytań Drukuj
List Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
autor:
· Daniel dnia 11 listopad 2018
W 1918 r. za sprawą Bożej Opatrzności i dzięki wielkiemu wysiłkowi całego narodu odrodziła się po 123 latach niewoli niepodległa Polska. Rodziła się ona najpierw w sercach i umysłach naszych przodków, którzy nie chcieli służyć zaborcom.(..) Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłaniają nas przede wszystkim do okazania Bogu, który jest Panem dziejów, naszego dziękczynienia i wyśpiewania Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy. Okres niewoli, który przyniósł tak wiele bolesnych doświadczeń, okazał się ostatecznie czasem próby, z którego nasi przodkowie wyszli odnowieni, umocnieni, przejmując odpowiedzialność za losy Ojczyzny.

CZYTAJ CAŁY LIST EPISKOPATU POLSKI


Drukuj
List biskupa opolskiego na październik 2018
autor:
· Daniel dnia 06 październik 2018
Wierzę w moc Modlitwy Różańcowej
Od minionego poniedziałku, jak co roku, w naszych świątyniach i kaplicach są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Dzieje się tak od czasu pontyfikatu papieża Leona XIII, który w 1885 roku zalecił, by przez cały miesiąc październik odmawiano w kościołach różaniec. Przeżywamy zatem czas wzmożonej modlitwy wspólnotowej, w którym możemy dostąpić łaski uświęcenia, jeśli – jak poucza św. Jan Paweł II, w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae – wraz z Maryją podejmujemy wysiłek kontemplacji tajemnic z życia Jezusa

CZYTAJ CAŁY LIST BISKUPA OPOLSKIEGO


Drukuj
Apel Zespołu Episkopatu: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości
autor:
· Daniel dnia 09 sierpień 2018
W naszym codziennym życiu, ale także w ojczystej tradycji i kulturze, chleb zajmuje szczególne miejsce. Każdego dnia prosimy Boga Ojca: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Wyznajemy słowami ludowej mądrości, że „chleb to w domu włodarz, w pracy przyjaciel, w drodze towarzysz”. Taki jest nasz codzienny, ziemski chleb. W taki sposób go postrzegamy, szanujemy i kochamy.

CZYTAJ CAŁY LIST EPISKOPATU


Drukuj
Rekrutacja do szkoły
Transmisja na żywo
ZOBACZ ONLINE NA FB


Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy
POSUCHAJ RADIA

1,761,830 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis uywa cookies.
Brak zmiany ustawienia przegldarki oznacza zgod na to