I Raciborskie śniadanie Wielkanocne na Rynku
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Dziś na raciborskim Rynku odbyło się I śniadanie Wielkanocne. Były życzenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, święcenie pokarmów przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wspólne spożywanie żuru z jajkiem. Stoły zapełniły się koszyczkami. - Bałem się, że będzie ich tu dziesięć, a są pełne stoły. W przyszłym roku te stoły będą aż do Bolka - mówi Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwował potem żur wspólnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz siostrą prowincjalną Dolores z klasztoru Annuntiata, którzy wspólnie z miastem przyłączyli się do tej inicjatywy.

ZOBACZ ARTYKUŁ I ZDJĘCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL

ZOBACZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA Z NASZEGO KOŚCIOŁA W CZASIE TRIDUUM

Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom. Chrystus do końca umiłował nas wszystkich, dlatego też chce abyśmy w imię tej miłości miłowali się nawzajem. Ten dar jaki nam zostawił, a jakim jest Eucharystia, ma być źródłem z którego będziemy czerpać siłę do wypełnienia tego wezwania. Zapraszamy do wsłuchania się w całość Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚWIĘTEJ WIELKIEGO CZWARTKU

Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa
· Daniel dnia 13 kwiecień 2017
Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnął cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.
Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga.

Niedziela Palmowa i Droga Krzyowa
· Daniel dnia 10 kwiecień 2017
Rozpoczlimy Wielki Tydzie, ktry przygotowuje nas do najwikszej tajemnicy i prawdy naszej wiary - Zmartwychwstania Paskiego. Wielki Tydzie rozpocz si Niedziel Palmow, gdzie nasi parafianie przygotowali na ten dzie pikne kolorowe palmy, a w poprzedzajcy pitek moglimy uczestniczy w naboestwie Drogi Krzyowej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdj z tych dwch wydarze.

ZOBACZ ZDJCIA Z DROGI KRZYOWEJ ULICAMI RACIBORZA

ZOBACZ ZDJCIA Z NIEDZIELI PALMOWEJ

Rekolekcje Wielkopostne
· Daniel dnia 18 marzec 2017 ·
Od niedzieli do rody trway w naszej Parafii rekolekcje. Wygosi je do nas ks. Daniel Leniak, Ojciec Duchowny Wyszego Midzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Bg zapa Ojcu za wygoszone do nas Sowo Boe, yczliwo i umiech. Niech Pan Bg bogosawi w dalszej, bardzo odpowiedzialnej pracy w Seminarium.

Wielki Post
· Daniel dnia 02 marzec 2017
Istot Wielkiego Postu jest przygotowanie wsplnoty wiernych przez nawrcenie, suchanie Sowa Boego i modlitw do najwikszego wita chrzecijan, jakim jest Wielkanoc. Nawrcenie, ktre stanowi najwaniejszy temat Wielkiego Postu, streszcza si w trzech praktykach wielkopostnych: modlitwie, pocie i jamunie. „Katechizm Kocioa Katolickiego” przypomina, e bez nawrcenia serca, czyny pokutne pozostaj bezowocne i kamliwe. I odwrotnie — nawrcenie wewntrzne, skania do uzewntrznienia takiej postawy przez widzialne gesty i czyny pokutne (por. KKK 1430). Zwraca te uwag, e okresy i dni pokuty wskazane w roku liturgicznym, takie jak Wielki Post i kady pitek, s dla Kocioa specjalnym czasem praktyki pokutnej. „Okresy te s szczeglnie odpowiednie dla wicze duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzecze, jak post i jamuna, braterskiego dzielenia si z innymi” (por. KKK 1438). Modlitwa, szczeglnie otwarta na suchanie sowa Boego, pozwala czowiekowi zrozumie zamys Boga w stosunku do niego i do caego wiata. Post w praktyce wielkopostnej nie ma charakteru dietetyczno-medycznego, ale staje si swoistym czasem uwolnienia wiernych od zudze, jakim ulegaj w stosunku do rzeczy. Innym wanym aspektem postu staje si jego wymiar wsplnoty z najuboszymi — jamuna. w. Augustyn, zwracajc si do swoich wiernych, mwi: „Wstrzemiliwo wasza niech bdzie pokarmem biednych”. W hymnie Liturgii Godzin Koci modli si: „Ten czas przeyjmy w skupieniu; Krtsze niech bd rozmowy; Skromniejsze nasze posiki; Wicej czuwania nad sob”.

Zapraszamy do uczestnictwa w naboestwach Drogi Krzyowej ( pitek 17:15 lub 19:00 ) oraz Gorzkich ali ( niedziela godz. 16:00 )

Plan Adoracji Najwitszego Sakramentu przed Wielkim Postem
· Daniel dnia 27 luty 2017