Wigilia Paschalna
· Daniel dnia 29 kwiecień 2017
Przez uroczystą Wigilię Paschalną, rozpoczynamy liturgiczny obchód Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to naprawdę Wielka Noc. Chrystus zwycięski wychodzi z ciemności grobu i staje przed nami jako Zmartwychwstały Odkupiciel. Wydarzenie Paschy czyli przejścia Jezusa Chrystusa ze śmierci do nowego życia przez zmartwychwstanie jest najważniejszym wydarzeniem w dziejach świata i ludzkości. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIGILII PASCHALNEJ

Triduum Paschalne - Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej
· Daniel dnia 17 kwiecień 2017
Liturgia Wielkiego Piątku nie jest Mszą Świętą. Nabożeństwo wielkopiątkowe składa się z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z LITURGII WIELKIEGO PIĄTKU

Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 16 kwiecień 2017
CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Tym radosnym zawołaniem katolicy, prawosławni, ewangelicy czyli cały chrześcijański świat pozdrawia dzisiaj wszystkich ludzi i oznajmia prawdę, że Chrystus Zmartwychwstały jest nadzieją człowieka i źródłem pokoju dla całego świata. W tym radosnym dniu wszystkim naszym Parafianom i Gościom naszej Wspólnoty życzymy, aby cud Zmartwychwstania Jezusa był udziałem wszystkich, Waszym osobistym cudem... niech miłość, radość i dobro zawsze będą obecne w Waszym życiu. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi dzieciom i młodzieży, dorosłym, chorym i starszym, niech błogosławi wszystkim rodzinom! Niech Zmartwychwstały ożywia i umacnia nasze drogi wiary.

I Raciborskie śniadanie Wielkanocne na Rynku
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Dziś na raciborskim Rynku odbyło się I śniadanie Wielkanocne. Były życzenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, święcenie pokarmów przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wspólne spożywanie żuru z jajkiem. Stoły zapełniły się koszyczkami. - Bałem się, że będzie ich tu dziesięć, a są pełne stoły. W przyszłym roku te stoły będą aż do Bolka - mówi Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwował potem żur wspólnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz siostrą prowincjalną Dolores z klasztoru Annuntiata, którzy wspólnie z miastem przyłączyli się do tej inicjatywy.

ZOBACZ ARTYKUŁ I ZDJĘCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL