Kolędnicy dla dzieci w Peru
· Daniel dnia 09 styczeń 2018
W niedzielę 7 stycznia po południu w parafii św. Mikołaja grupy młodych kolędników misyjnych kwestowały na pomoc dzieciom w Peru. Przed kilkoma miesiącami odwiedził naszą parafię ks. Dariusz Flak, który jest obecnie w Kamerunie. Podczas niedzielnych Mszy św. opowiadał o biedzie, braku żywności, szkół, pracy i ochrony zdrowia. Ale przede wszystkim mówił o pomocy organizowanej dla tamtejszej ludności przez misjonarzy i misjonarki, również z Polski.
Młodzież oraz dzieci z parafii św. Mikołaja w różnych przebraniach utworzyli oficjalnie kilka grup misyjnych i godnie z ogłoszeniami parafialnymi, pod opieką osób pełnoletnich odwiedzali z kolędami na ustach mieszkańców Starej Wsi i Proszowca. Zebrane do puszek pieniądze zostaną przesłane do organizacji misyjnych na konkretną pomoc. W Kamerunie w jednej miejscowości trwa budowa ośrodka kształcenia dzieci. Dotychczas udało się tam już uruchomić przedszkole dla maluchów z działalnością oświatową.

za: raciborz.com.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOLĘDOWANIA MISYJNEGO