Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 31 marzec 2018

Komunikat w sprawie rozpoczęcia działalności DLO w Raciborzu
· Daniel dnia 04 marzec 2018
Z dniem 1 września 2018 roku w Raciborzu rozpocznie działalność Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące. Będzie to drugie katolickie liceum w diecezji opolskiej, którego organem prowadzącym jest Kuria Diecezji Opolskiej..

PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT W SPRAWIE ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI
DIECEZJALNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RACIBORZU

Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych
· Daniel dnia 24 luty 2018
W wieczór Trzech Króli w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów. Wystąpili m.in. Hania Hołek, Marzena Korzonek, Roksana Lewak, Judyta Pisarczyk, Ewa Lopocz, Magdalena Wojak, wokalistki „Mirażu”: Magdalena Zając, Patrycja Fojtzik, Anna Zając, Natalia Tul. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU 6 STYCZNIA

Kolędnicy dla dzieci w Peru
· Daniel dnia 09 styczeń 2018 ·
W niedzielę 7 stycznia po południu w parafii św. Mikołaja grupy młodych kolędników misyjnych kwestowały na pomoc dzieciom w Peru. Przed kilkoma miesiącami odwiedził naszą parafię ks. Dariusz Flak, który jest obecnie w Kamerunie. Podczas niedzielnych Mszy św. opowiadał o biedzie, braku żywności, szkół, pracy i ochrony zdrowia. Ale przede wszystkim mówił o pomocy organizowanej dla tamtejszej ludności przez misjonarzy i misjonarki, również z Polski.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOLĘDOWANIA MISYJNEGO

Wspomnienie św. Marcina - 11 listopada
· Daniel dnia 02 styczeń 2018
Od 11 listopada minęło już trochę czasu to jednak zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POCHODU ŚW. MARCINA

Nowy Rok 2018
· Daniel dnia 31 grudzień 2017

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !

Wystrój bożonarodzeniowy i szopka
· Daniel dnia 30 grudzień 2017
Częścią tradycji Bożego Narodzenia jest wystawianie szopki, która pokazuje wnętrze stajenki betlejemskiej oraz inscenizację wydarzeń z nocy, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Ten element dekoracji Świąt Bożego Narodzenia, wywodzący się z tradycji ludowej, szczególnie oddziałuje na wyobraźnię człowieka. Boże Dziecię rodzi się nie po królewsku, ale w największym ubóstwie, w stajence, w żłobie bydlęcym na sianie, w otoczeniu zwierząt owiec, osiołków i wołów. Warto chociaż na chwilę zatrzymać się przy żłóbku i w zadumie powierzyć troski Dziecięciu Bożemu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYSTROJU KOŚCIOŁA I SZOPKI