Życzenia wielkanocne
· Daniel dnia 18 kwiecień 2014

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy jak najlepszego przeżycia tych świąt wielkanocnych !

Uroczystość Konsekracji Ołtarza
· Daniel dnia 17 kwiecień 2014
W środę 16 kwietnia o godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa. Andrzeja Czai. W czasie tej Mszy św. odbył się obrzęd konsekracji nowego ołtarza.

Z dokumentów o liturgii: Chrystus Pan, ustanawiając pod postacią uczty ofiarniczej pamiątkę ofiary, którą miał złożyć Ojcu na ołtarzu krzyża, uświęcił stół ofiarny, przy którym mieli gromadzić się wierni, by uczcić Jego Paschę. Ołtarz jest więc stołem ofiary i uczty, na którym kapłan, przedstawiający Chrystusa Pana, dokonuje tego samego, co Chrystus uczynił i przekazał swoim uczniom, aby czynili na Jego pamiątkę. Wszystko to wyraźnie ukazuje Apostoł, gdy mówi: "Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Pana? Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba" Tutaj cały tekst dokumentu

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONSEKRACJI OŁTARZA

Wydarzenia w ostatnim czasie
· Daniel dnia 12 kwiecień 2014
W ostatnim czasie nasi parafianie mogli uczestniczyć w pielgrzymce do Ołomuńca, która odbyła się 29 marca. Natomiast 11 kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta, w której brały udział parafie:: W.N.M.P; NSPJ; Matka Boża; św.Jan Chrzciciel i św. Mikołaj. W Niedzielę Palmową nasza młodzież mogła uczestniczyć w spotkaniu z okazji diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, które miało miejsce w Kościele Seminaryjnym w Opolu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO OŁOMUŃCA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI MIASTA

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA MŁODYCH W OPOLU

List Pasterski Biskupa Opolskiego na Wielki Post 2014
· Daniel dnia 30 marzec 2014
W związku z Rokiem Rodziny, w czasie tegorocznego Wielkiego Postu zdiagnozujmy kondycję swojej rodziny, rozważmy w sercu odpowiedzialność za jej aktualny stan i podejmijmy stosowne kroki z myślą o jej dobrym funkcjonowaniu i rozwoju. Jest to zadanie dla każdego: dla dzieci i młodzieży, dla małżonków, rodziców i dziadków, a nawet dla ludzi samotnych, osób duchownych i konsekrowanych. Choć bowiem nie wszyscy zakładają własną rodzinę, każdy przyszedł na świat w rodzinie i ma do śmierci obowiązki wobec tych, którzy dali mu życie, wychowali, pośród których żył i dorastał.
(...)
Dlatego Drodzy Rodzice, spójrzcie z wiarą na swoje relacje małżeńskie, na cud rodzenia i proces wychowania dzieci, a także na swoich rodziców i teściów. Wy, Drogie Dzieci, spójrzcie z wiarą na trud i poświęcenie Waszych rodziców względem Was, w trosce o Wasze wychowanie i rozwój. Kochani Dziadkowie, spójrzcie z wiarą na tych, którym daliście życie i o których stale się martwicie. Droga Młodzieży, spójrzcie z wiarą na swe powołanie do małżeństwa i konieczność rzetelnego przygotowania się do założenia rodziny.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
· Daniel dnia 02 marzec 2014
W niedzielę 2.03.2014 po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa przed Środą Popielcową i Wielkim Postem.

Zapraszamy do zapoznania się z planem adoracji.

ZOBACZ PLAN ADORACJI NA NIEDZIELĘ 2.03.2014

ZOBACZ PLAN ADORACJI NA PONIEDZIAŁEK I WTOREK 3-4.03.2014

Przyjęcie posługi lektoratu przez ministrantów
· Daniel dnia 23 luty 2014
21 lutego w naszej parafii odbyło się przyjęcie do posługi lektoratu ministrantów z diecezji opolskiej. Ministranci złożyli przyrzeczenie na ręce księdza biskupa Rudolfa Pierskały, który w swoim słowie podkreślił rangę posługi lektorskiej.

Lektor w sprawowaniu Eucharystii posiada właściwą sobie funkcję, wykonując czytania z Pisma Świętego z wyjątkiem Ewangelii. W niedzielę i święta są to dwa pierwsze czytania, w dni powszednie jedno czytanie. Lektor, stojąc w szeregu ludzi, którymi Bóg posługuje się w przekazywaniu swojego słowa, jest specjalnym narzędziem Boga przemawiającego dzisiaj do człowieka. Dlatego ważnym wymaganiem wobec lektora, jest jego właściwy stosunek do Pisma św. i troska o głębszą jego znajomość. Lektor powinien być tym, który żyje słowem Bożym, czyta je i nad nim rozmyśla, z niego czerpie tematy do refleksji i modlitwy. Jako sługa słowa Bożego w liturgii powinien być odpowiedzialny również za sposób jego przekazywania. Wykonując swoją posługę, powinien w tej czynności wyrazić "taką umiejętność, taką prostotę i zarazem dostojeństwo, ażeby w samym już sposobie czytania czy śpiewania liturgicznego odzwierciedlił się charakter świętego tekstu".

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA POSŁUGI LEKTORSKIEJ

Post i modlitwa za Ukrainę
· Daniel dnia 22 luty 2014
Kościół prosi o modlitewną solidarność z Ukrainą. W obliczu dramatycznych wydarzeń zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

ZOBACZ CAŁY LIST

Pielgrzymka na kanonizację

Zobacz informacje

POSŁUCHAJ RADIA