Koncert Uwielbienia
· Daniel dnia 17 czerwiec 2018
W X niedzielę zwykłą miał miejsce w naszej parafii koncert uwielbienia jako zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego koncertu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU UWIELBIENIA

Święcenia diakonatu Rafała Kurek
· Daniel dnia 09 maj 2018
Bp Rudolf Pierskała 5 maja 2018 udzielił święceń diakonatu 9 akolitom z V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, w tym naszemu parafianinowi Rafałowi Kurek. Święcenia diakonatu wiążą się z kilkoma zasadniczymi obowiązkami, które każdy z nowo święconych przyrzeka biskupowi i które będzie spełniał do końca życia. Należą do nich posłuszeństwo wobec biskupa ordynariusza, celibat (bezżeństwo) oraz sprawowanie liturgii godzin, czyli modlitwa brewiarzowa.
Przed nowo wyświęconymi diakonami ostatni rok przygotowań do kapłaństwa, czas pisania pracy magisterskiej i praktyk pastoralnych w parafiach diecezji opolskiej.

ZOBACZ RELACJĘ NA OPOLE.GOSC.PL

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
· Daniel dnia 05 maj 2018
Czcigodny Księże Proboszczu

Z okazji Twojego święta życzymy dużo zdrowia i sił
potrzebnych do codziennej pracy w naszej wspólnocie parafialnej.
Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha,
oraz radości płynącej ze służby Panu.
Niech Bóg w Trójcy świętej Jedyny
prowadzi Księdza prostymi drogami,
darzy błogosławieństwem i sprawia
byś jak najowocniej służył budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.
Matka Najświętsza niech otacza Księdza miłością i opieką.

Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 31 marzec 2018

Komunikat w sprawie rozpoczęcia działalności DLO w Raciborzu
· Daniel dnia 04 marzec 2018
Z dniem 1 września 2018 roku w Raciborzu rozpocznie działalność Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące. Będzie to drugie katolickie liceum w diecezji opolskiej, którego organem prowadzącym jest Kuria Diecezji Opolskiej..

PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT W SPRAWIE ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI
DIECEZJALNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RACIBORZU

Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych
· Daniel dnia 24 luty 2018
W wieczór Trzech Króli w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów. Wystąpili m.in. Hania Hołek, Marzena Korzonek, Roksana Lewak, Judyta Pisarczyk, Ewa Lopocz, Magdalena Wojak, wokalistki „Mirażu”: Magdalena Zając, Patrycja Fojtzik, Anna Zając, Natalia Tul. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU 6 STYCZNIA

Kolędnicy dla dzieci w Peru
· Daniel dnia 09 styczeń 2018 ·
W niedzielę 7 stycznia po południu w parafii św. Mikołaja grupy młodych kolędników misyjnych kwestowały na pomoc dzieciom w Peru. Przed kilkoma miesiącami odwiedził naszą parafię ks. Dariusz Flak, który jest obecnie w Kamerunie. Podczas niedzielnych Mszy św. opowiadał o biedzie, braku żywności, szkół, pracy i ochrony zdrowia. Ale przede wszystkim mówił o pomocy organizowanej dla tamtejszej ludności przez misjonarzy i misjonarki, również z Polski.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOLĘDOWANIA MISYJNEGO