Orszak Trzech Króli
· Daniel dnia 01 luty 2016
6 stycznia ulicami Raciborza przeszedł II Raciborski Orszak Trzech Króli. Sądząc po liczbie uczestników orszaku, ten nowy zwyczaj przypadł raciborzanom do gustu. W przemarszu wzięli udział Trzej Królowie, młodzież ze sztandarami, księża (wśród nich znalazł się nawet bp. Rudolf Pierskała), pięknie przebrane za aniołki, pastuszków i trzech królów dzieci oraz setki raciborzan.

Orszak wyruszył z parkingu przy rondzie Solidarności (tzw. nerka), a następnie przeszedł ulicami Londzina, Wojska Polskiego i Nową na raciborski rynek, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ORSZAKU TRZECH KRÓLI

21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka
· Daniel dnia 20 styczeń 2016
21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To jest dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.
U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem zawsze można porozmawiać o dawnych czasach. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się Ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc Pana Boga o potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych o wieczne szczęście.

List Pasterski Biskupa opolskiego z okazji tygodnia Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan w roku 2016
· Daniel dnia 17 styczeń 2016
Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!
Dzisiejsza Ewangelia stawia nam przed oczy drugą z pięciu tajemnic światła: cud przemiany wody w wino, którego Jezus dokonał podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Naoczny świadek wydarzenia, Ewangelista Jan, komentuje, że w ten sposób Jezus objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie (por. J 2, 11). Okazuje się, że światłem, które dało początek ich wierze było poznanie nadprzyrodzonej mocy ich Nauczyciela.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

Motocykliści z Raciborza kolędowali
· Daniel dnia 11 styczeń 2016
Motocykliści też śpiewają kolędy. Wczoraj po raz kolejny udowodnili to fani jednośladów w Raciborzu. „Czekamy na otwarcie nowego sezonu, ale to nie znaczy, że się nudzimy” – podkreśla Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle organizator spotkania.
Spotkanie, któremu przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ojciec Barnaba Lewkowicz gromadzi nie tylko motocyklistów z Raciborza oraz okolicznych mieszkańców. Wczoraj przyjechała na nie także grupa z Prudnika gdzie podobne kolędowanie odbędzie się 17 stycznia.

POSŁUCHAJ I ZOBACZ WIĘCEJ NA DOXA.FM

Jasełka i Pasterka w naszej parafii
· Daniel dnia 09 styczeń 2016
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęcć z jasełek, które tradycją naszej parafii poprowadziła młodzież przygotowująca się do bierzmowania pod wodzą ks. Piotra, oraz zdjęć z uroczystej Pasterki, którą rozpoczęliśmy świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z JASEŁEK I PASTERKI

Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych
· Daniel dnia 29 grudzień 2015
W dniu 7 grudnia nasza Wspólnota Żywego Różańca spotkała się na wspólnym "opłatku", na którym zaszczycił nas swoją obecnością nasz Proboszcz, ks. Adrian Bombelek, który wraz z ks. Piotrem dziękowali naszej wspólnocie za codzienną modlitwę i żywe świadectwo wiary. Życząc błogosławionych świąt Bożego Narodzenia wszystkim osobom zaangażowanym w naszej Wspólnocie Żywego Różańca ośmielamy się prosić o dalsze modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA OPŁATKOWEGO

Św. Mikołaj u scholi
· Daniel dnia 29 grudzień 2015 ·
Tradycją naszej Scholi Dziecięcej stały się odwiedziny św. Mikołaja, który także i w tym roku, nawet jeden dzień prędzej, odwiedził naszych śpiewających. Dziękując im za zaangażowanie i śpiew zaprosił do trwania w radosnym uwielbianiu Boga poprzez śpiew. Dziękujemy za Jego wizytę i już wyglądamy Go za rok!

ŚDM 2016

POSŁUCHAJ RADIA

648,400 unikalnych wizyt

Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to