Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Tajemnice różańca
dodał:
· Daniel dnia 04 październik 2014
Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w Niedzielę o 16.30

Cały różaniec jest właściwie nieustającą tajemnicą zwiastowania. Nawet rozważając o Ogrodzie Oliwnym, o Golgocie i zmartwychwstaniu, stale powtarzamy słowa zwiastowania: "Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą". Różaniec jest tajemnicą Boga, który wkracza w życie Maryi, który Ją wybiera, powołuje na Najświętszą Matkę i na zawsze łączy z Jezusem. Wszystkie inne tajemnice to przecież dalszy ciąg tajemnicy wkraczającego w ludzki świat naszego Stwórcy. Mamy świadomość, że słowa Archanioła "Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą" były prorocze. Matka Boża żyła bowiem w świecie Heroda i jego żołdaków, samolubnych gospodarzy, zamykających przed Nią gospody w Betlejem. Żyła w świecie faryzeuszów, Piłatów, w cywilizacji, gdzie kobieta nie znaczyła wiele. A jednak łaska, którą otrzymała od Boga, była potężniejsza od wszystkich Jej przeciwników i wszelkich trudów Jej kobiecego życia. Słowa pozdrowienia "Pan z tobą" powtarza dziś Bóg do każdego z nas, ponieważ wszystkich powołuje i obdarowuje łaską. Człowiek może się tej łaski przestraszyć. Ale może też wykrzesać z siebie szczególnego rodzaju odwagę. Do każdego z nas bowiem, tak jak kiedyś do Maryi, skierowane są słowa: Nie bój się, bo znalazłeś łaskę u Boga.

Ile razy odmawiamy różaniec, tylekroć dotykamy tajemnicy zwiastowania, w której Bóg wkracza w życie Maryi, a także w nasze własne życie. To On powołuje nas do wiary, On dodaje nam otuchy...


CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA WWW.ROZANIEC.DOMINIKANIE.PL


Drukuj
Sieć spotkania - orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
dodał:
· Daniel dnia 21 wrzesień 2014 ·
„Sieć cyfrowa może być miejscem bogatym w wartości ludzkie, nie siecią przewodów, lecz ludzkich osób” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Polsce jest on obchodzony w niedzielę 21 września.

Czytaj więcej 150 czytań Drukuj
Prudnicki Rok Prymasowski
dodał:
· Daniel dnia 19 wrzesień 2014
6 października 1954 roku w godzinach nocnych do klasztoru Franciszkanów w Prudniku zostaje przewieziony przez komunistyczne władze Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński. Po 16 dniach więzienia w Rywałdzie i rocznym pobycie w Stoczku Warmińskim, na kolejny ponad roczny pobyt przeznaczony jest Klasztor Franciszkanów należący do Prowincji Świętej Jadwigi. Bracia wcześniej, bo 1 października zostają wyrzucenia z klasztoru i przewiezieni do innego klasztoru w Borkach Wielkich.

Świadomi wielkiego znaczenia niezłomnej postawy Prymasa Tysiąclecia dla Ojczyzny i Kościoła oraz wagi miejsca gdzie przebywamy, pragniemy wraz z Diecezją Opolską oraz władzami samorządowymi, zaprosić serdeczne na inaugurację Prudnickiego Roku Prymasowskiego.


ZOBACZ CAŁY PLAN INAUGURACJI PRUDNICKIEGO ROKU PRYMASOWSKIEGO


Drukuj
Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości
dodał:
· Daniel dnia 26 lipiec 2014
Trwamy w dziękczynieniu za historyczną kanonizację Jana Pawła II, który uczył nas, że święci nie przemijają, lecz pragną naszej świętości. Podejmujemy osobisty i narodowy rachunek sumienia z wierności słowom naszego nowego Świętego. Dlatego na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, przypominamy wezwanie skierowane do Polaków
na początku pontyfikatu: „Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”. O jakich zagrożeniach mówił papież Polak? Mówił o braku poszanowania
godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, o niegodnych postawach i czynach wynikających z wad narodowych. Mówił także o nadużywaniu alkoholu.


ZOBACZ CAŁY LIST O ABSTYNENCJI


Drukuj
Nasze fotonowości
dodał:
· Daniel dnia 01 lipiec 2014
Ostatnimi czasy nasza parafia przeżywała kilka ciekawych i godnych uwiecznienia chwil. Prócz Uroczystości Bożego Ciała i Krwi Pańskiej nasi parafianie mogli uczestniczyć w pielgrzymce do Matki Boskiej Raciborskiej oraz pojechać w pielgrzymce autobusowej do Centrum JP II. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO MB RACIBORSKIEJ

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO CENTRUM JP II

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ


Drukuj
Kolejne fotonowości
dodał:
· Daniel dnia 23 czerwiec 2014
25 maja mogliśmy uczestniczyć w procesji błagalnej o urodzaje ku czci św. Urbana. Trasa procesji biegała przez Proszowiec na Miedonię. Natomiast 1 czerwca odbył się "Marsz dla życia i rodziny", którego trasa prowadziła spod kościoła Farnego ulicami miasta do kościoła Matki Bożej.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROCESJI KU CZCI ŚW. URBANA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY


Drukuj
Fotonowości w ostatnim czasie
dodał:
· Daniel dnia 15 czerwiec 2014
W ostatnim czasie przeżyliśmy w naszej parafii uroczystość Bierzmowania, w którym nasza młodzież przyjęła kolejny „sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego”. Drugim uwiecznionym na zdjęciach wydarzeniem jest wyjazd naszych Marianek do Inwałdu, gdzie nie brakowało atrakcji do zwiedzania. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych fotorelacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI MARIANEK DO INWAŁDU


Drukuj
Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIA

353,779 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to