Święcenia kapłańskie w naszej diecezji
· Daniel dnia 08 czerwiec 2019
W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca, biskup opolski Andrzej Czaja udzielił święceń prezbiteratu 10 diakonom, w tym naszego parafianina Rafała Kurka. Ksiądz biskup w swojej homili podkreślał znaczenie tego sakramentu oraz życzył wszystkim neoprezbiterom, by byli godnymi kapłanami. Na koniec po Mszy Świętej wręczył wszystkim neoprezbiterom dekrety, które wejdą w życie 28 sierpnia. Ks. Rafał Kurek został posłany do par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim.
Pamiętajmy o modlitwie za tych nowych, jak i za wszystkich wcześniej wyświęconych księży, a także módlmy się o kolejne nowe święte powołania, kapłańskie, zakonne i misyjne.

ZOBACZ WSZYSTKIE DEKRETY NASZYCH NEOPREZBITERÓW

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ - Słowo biskupów do wiernych
· Daniel dnia 26 maj 2019
W ostatnim czasie wspólnota Kościoła w Polsce wstrząsana jest kolejnymi bolesnymi informacjami o wykorzystywaniu seksualnym dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Przestępstwa te są źródłem głębokiego cierpienia osób pokrzywdzonych. Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców oraz wobec osób skrywających takie czyny.

PRZECZYTAJ CAŁY DOKUMENT EPISKOPATU

Zmarł biskup Jan Bagiński
· Daniel dnia 23 maj 2019
W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych odszedł do wieczności śp. Ksiądz Biskup Jan Bagiński, emerytowany opolski biskup pomocniczy. Biskup opolski Andrzej Czaja gorąco prosi duszpasterzy i wiernych diecezjan o modlitwę za zmarłego biskupa Jana w parafiach do ceremoni pogrzebowych.

PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJI OPOLSKIEJ

Triduum Paschalne
· Daniel dnia 27 kwiecień 2019
Triduum Paschalne – jedyny okres w Kościele, gdy czas celebrowania liturgii zrównuje się z czasem, w którym mają miejsce wydarzenia z życia Jezusa. Czas liturgii utożsamia się z czasem męki. Miejsce celebry staje się przestrzenią drogi krzyżowej. To jedyny czas, w którym chrześcijanie mogą – godzina po godzinie – wstępować w ślady Jezusa, postępować tuż za Nim. Do tego z resztą jesteśmy powołani. Chrystus przecież cierpiał za nas i zostawił nam wzór, abyśmy szli za Nim Jego śladami (por. 1 P 2,21). Triduum to czas, w którym znaki, symbole i sakramenty przeplatają się i tworzą naszą więź z paschą Pana. Każda Eucharystia, a zwłaszcza liturgia Świętego Triduum Paschalnego, odnosi nas do rzeczywistości najbardziej fundamentalnej: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana, dzięki którym my również przezwyciężymy śmierć i wraz z Chrystusem zmartwychwstaniemy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń liturgicznych tych dni.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRIDUUM PASCHALNEGO

Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 11 kwiecień 2019

Msza Święta o północy - Pasterka
· Daniel dnia 29 grudzień 2018
Mesjasz rodzi się w Betlejem. Wypełnienie przepowiedni proroków następuje tak niespodziewanie, że nawet mieszkańcy miasteczka nie zwrócą uwagi na nowo narodzone Dziecię. Tylko czuwający przy trzodach pasterze umieją rozpoznać w Nim oczekiwanego od wieków Zbawiciela. Mieć nadzieję to żywić głębokie przeświadczenie, że Bóg jest wierny swoim obietnicom, i połączyć je z wytrwałym i czujnym oczekiwaniem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pasterki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PASTERKI

Życzenia Bożonarodzeniowe