Bezpieczna droga na Roraty
· Daniel dnia 10 grudzień 2017
Nietypowy finał miały pierwsze w tym roku roraty w naszym kościele. Po mszy świętej dzieci otrzymały z rąk księdza proboszcza Adriana Bombelka, policjantów z raciborskiej drogówki oraz motocyklistów z grupy SRC Motocykle kamizelki odblaskowe. Każda z 250 kamizelek została opatrzona nadrukiem z kulą ziemską, żarówką i napisem "My jesteśmy światłem świata".
Aby dzieciom uczęszczającym na roraty nie przytrafiło się nic złego parafia postanowiła zakupić takie kamizelki, a akcję wsparli również motocykliści zrzeszeni w grupie SRC Motocykle.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚW. RORATNIEJ
I AKCJI PRZEKAZANIA KAMIZELEK

Msza Święta w intencji Ojczyzny
· Daniel dnia 30 listopad 2017
17 listopada miała miejsce Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się z udziałem Straży Granicznej oraz pozostałych służb mundurowych naszego miasta i powiatu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚW.

Pielgrzymka do sanktuarium św. Mikołaja w Bari
· Daniel dnia 21 listopad 2017
We wrześniu miała miejsce pielgrzymka do sanktuarium św. Mikołaja w Bari. Prócz Bari w planie pielgrzymki było odwiedzenie takich miejscowości jak: Asyż, Cascia, Rzym, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Wenecja. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pielgrzymki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO WŁOCH

Pielgrzymka motocyklistów na Górze św. Anny
· Daniel dnia 12 sierpień 2017
W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. od samego rana na Górze św. Anny było bardzo głośno, i to nie względu na pielgrzymów ale odgłosy motocykli. Do tronu naszej Patronki św. Anny Samotrzeciej przybywali tym razem pielgrzymi na motocyklach różnej wielkości i różnych marek, na doroczną pielgrzymkę motocyklistów w tym roku już 15. W tym i nasza grupa z Raciborza na czele z ks. proboszczem Adrianem Bombelkiem, który udzielił wywiadu w radiu Doxa dotyczącego tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA NA WWW.SWANNA.COM.PL Z PIELGRZYMKI MOTOCYKLISTÓW

Koncert Uwielbienia
· Daniel dnia 09 lipiec 2017
O godz. 18.00 w ogrodzie farskim odbył się KONCERT UWIELBIENIA. Wystąpili wokaliści i muzycy, którzy prowadzili Opolski Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU UWIELBIENIA

Wizyta s. Szczepany z Betlejem
· Daniel dnia 29 czerwiec 2017
20 czerwca gościliśmy u nas s. Szczepanę wraz z dziećmi z Betlejem. s. Szczepana prowadzi w Betlejem Dom Pokoju gdzie mieliśmy okazję być w czas naszej ubiegłorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Wtedy zaprosiliśmy ja do naszej parafii. Bardzo się cieszymy z tych odwiedzin i z tego ze mogliśmy złożyć na ręce siostry ofiarę którą zbieraliśmy w Kościele oraz przez kolędników misyjnych, na rzecz dzieci i młodzieży będących w Domu Pokoju w Betlejem.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY S. SZCZEPANY

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
· Daniel dnia 18 czerwiec 2017
Boże Ciało - tak tradycyjnie nazywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Idąc w uroczystej procesji do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta dajemy świadectwo istnienia wartości tak cennych, że niezbędnych dla człowieka w życiu tu na ziemi. Rozwalania głoszone przy każdym z ołtarzy są głosem w miejscu publicznym zachęcającym kroczących obok Kościoła do spojrzenia sercem w kierunku Boga. Kiedy idziemy procesyjnie śpiewem i modlitwą adorujemy Ciało Jezusa Chrystusa i dajemy przykład dla innych bycia dziećmi Bożymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BOŻEGO CIAŁA