Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Czas wakacyjny w Miedoni
dodał:
· Daniel dnia 31 sierpień 2015
W dniach 23-26 siepania nasza młodzież wraz z ks. Piotrem spędziła kilka dni w naszym Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Miedoni. Codzienna modlitwa, ciekawy film, warsztaty o miłości Boga, wieczorne szaleństwa i wycieczka na Biskupią Kopę miały pomóc jej rozpocząć nowy okres w ich życiu - szkołę średnią. Oby czas poświęcony dla Boga i bliźniego owocował w ich życiu odkryciem prawdziwej miłości.


ZOBACZ ZDJĘCIA ZE WSPÓLNYCH CHWIL W MIEDONI


Drukuj
Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu - list
dodał:
· Daniel dnia 09 sierpień 2015 ·
Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Liturgia 18. Niedzieli Zwykłej wpisuje się w piękny cykl nauczania Chrystusa o Eucharystii, Chlebie Życia. Zbawiciel mówi: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”(J 6, 35). Karmiąc się Eucharystią, możemy „porzucić dawnego człowieka, (…) odnawiać się duchem (…) i przyoblec człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga (…)” (Ef 4, 22-24).


Czytaj więcej 67 czytań Drukuj
Godziny urzędowania kancelarii w czasie wakacji
dodał:
· Daniel dnia 19 lipiec 2015

Informujemy, że w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna po porannej i wieczornej Mszy św. w dni powszednie.


Drukuj
Pielgrzymka przed uroczystością św. Piotra i Pawła
dodał:
· Daniel dnia 18 lipiec 2015
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pielgrzymki, która odbyła się w sobotę poprzedzającą uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI


Drukuj
Nasze fotowydarzenia
dodał:
· Daniel dnia 28 czerwiec 2015


Ostatnimi czasy nasza parafia przeżywała kilka ciekawych i godnych uwiecznienia chwil. W chronologicznym układzie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozpoczęcia sezonu motocyklowego, Uroczystości Sakramentu Bierzmowania oraz Uroczystości Bożego Ciała i Krwi Pańskiej.

Poniżej znajdują się ów fotoreportaże.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA SEZONU MOTOCYKLOWEGO

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BIERZMOWANIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJDrukuj
Marsz dla życia i rodziny
dodał:
· Daniel dnia 24 maj 2015 ·
Data marszu: 31/05/2015
Start: 14.00, Kościół Farny – Rynek
Finał: Kościół Matki Bożej

Patroni medialni: Radio Vanessa, raciborz.com.pl, naszraciborz.pl, Nowiny Raciborskie, raciborek.pl, Raciborska Telewizja Kablowa


Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.Czytaj więcej 217 czytań Drukuj
Odezwa Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi
dodał:
· Daniel dnia 16 maj 2015
Drodzy Diecezjanie!

Obchodzona w dzisiejszą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam prawdę, że Chrystus, po spełnieniu ziemskiej misji, powraca do chwały, którą odwiecznie dzieli z Ojcem i z Duchem Świętym. Wstępując do nieba, nie porzucił nas jednak w ludzkiej niedoli. W mocy Bożego Ducha nadal żyje i działa pośród nas w nowy sposób.

Jednym ze sposobów obecności Chrystusa, o którym mówi wiele dokumentów Kościoła, jest Jego obecność w osobie wyświęconego kapłana. W każdym kapłanie Chrystus jest obecny w swoim Kościele jako Głowa swojego Ciała i Pasterz swojej trzody (por. KKK 1548)

PRZECZYTAJ CAŁY LISTDrukuj
Zaproszenia

FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - NAZARE TOMAR - ALCOBACA - BATALHA - BRAGA – LIZBONA
Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIA

531,791 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to