List biskupa opolskiego na październik 2018
· Daniel dnia 06 październik 2018
Wierzę w moc Modlitwy Różańcowej
Od minionego poniedziałku, jak co roku, w naszych świątyniach i kaplicach są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Dzieje się tak od czasu pontyfikatu papieża Leona XIII, który w 1885 roku zalecił, by przez cały miesiąc październik odmawiano w kościołach różaniec. Przeżywamy zatem czas wzmożonej modlitwy wspólnotowej, w którym możemy dostąpić łaski uświęcenia, jeśli – jak poucza św. Jan Paweł II, w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae – wraz z Maryją podejmujemy wysiłek kontemplacji tajemnic z życia Jezusa

CZYTAJ CAŁY LIST BISKUPA OPOLSKIEGO

Apel Zespołu Episkopatu: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości
· Daniel dnia 09 sierpień 2018
W naszym codziennym życiu, ale także w ojczystej tradycji i kulturze, chleb zajmuje szczególne miejsce. Każdego dnia prosimy Boga Ojca: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Wyznajemy słowami ludowej mądrości, że „chleb to w domu włodarz, w pracy przyjaciel, w drodze towarzysz”. Taki jest nasz codzienny, ziemski chleb. W taki sposób go postrzegamy, szanujemy i kochamy.

CZYTAJ CAŁY LIST EPISKOPATU

Koncert Uwielbienia
· Daniel dnia 17 czerwiec 2018
W X niedzielę zwykłą miał miejsce w naszej parafii koncert uwielbienia jako zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego koncertu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU UWIELBIENIA

Święcenia diakonatu Rafała Kurek
· Daniel dnia 09 maj 2018
Bp Rudolf Pierskała 5 maja 2018 udzielił święceń diakonatu 9 akolitom z V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, w tym naszemu parafianinowi Rafałowi Kurek. Święcenia diakonatu wiążą się z kilkoma zasadniczymi obowiązkami, które każdy z nowo święconych przyrzeka biskupowi i które będzie spełniał do końca życia. Należą do nich posłuszeństwo wobec biskupa ordynariusza, celibat (bezżeństwo) oraz sprawowanie liturgii godzin, czyli modlitwa brewiarzowa.
Przed nowo wyświęconymi diakonami ostatni rok przygotowań do kapłaństwa, czas pisania pracy magisterskiej i praktyk pastoralnych w parafiach diecezji opolskiej.

ZOBACZ RELACJĘ NA OPOLE.GOSC.PL

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
· Daniel dnia 05 maj 2018
Czcigodny Księże Proboszczu

Z okazji Twojego święta życzymy dużo zdrowia i sił
potrzebnych do codziennej pracy w naszej wspólnocie parafialnej.
Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha,
oraz radości płynącej ze służby Panu.
Niech Bóg w Trójcy świętej Jedyny
prowadzi Księdza prostymi drogami,
darzy błogosławieństwem i sprawia
byś jak najowocniej służył budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.
Matka Najświętsza niech otacza Księdza miłością i opieką.

Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 31 marzec 2018

Komunikat w sprawie rozpoczęcia działalności DLO w Raciborzu
· Daniel dnia 04 marzec 2018