Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
· Daniel dnia 18 czerwiec 2017
Boże Ciało - tak tradycyjnie nazywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Idąc w uroczystej procesji do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta dajemy świadectwo istnienia wartości tak cennych, że niezbędnych dla człowieka w życiu tu na ziemi. Rozwalania głoszone przy każdym z ołtarzy są głosem w miejscu publicznym zachęcającym kroczących obok Kościoła do spojrzenia sercem w kierunku Boga. Kiedy idziemy procesyjnie śpiewem i modlitwą adorujemy Ciało Jezusa Chrystusa i dajemy przykład dla innych bycia dziećmi Bożymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BOŻEGO CIAŁA

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
· Daniel dnia 12 czerwiec 2017
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z tej uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Fotorelacja z procesji na Dni Krzyżowe i św. Urbana
· Daniel dnia 04 czerwiec 2017
Przekładem ludowej i tradycyjnej pobożności są procesje na Dni Krzyżowe i w święto św. Urbana. Oto kilka zdjęć z tych procesji

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROCESJI NA DNI KRZYŻOWE I ŚW. URBANA

Wizyta Sióstr Służebnic Ducha Świętego
· Daniel dnia 29 maj 2017
W ostatnią niedzielę, tj. 28.05.2017, odwiedziły naszą parafię Siostry Służebnice Ducha Świętego. Wygłosiły do nas Słowo Boże i z wielką radością posługiwały w czasie Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY SIÓSTR SŁUŻEBNIC DUCHA ŚW.

Sakrament Bierzmowania
· Daniel dnia 20 maj 2017
W piątek 12 maja młodzież z naszej oraz kilku innych parafii naszego dekanatu przyjęła Sakrament Bierzmowania z rak ks. Bpa Andrzeja Czai. Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie nań ręki szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez to łączą się mocniej z Kościołem i są zobowiązani jako prawdziwi świadkowie Chrystusa do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem. Podczas bierzmowania kandydat zostaje namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w życiu Kościoła.
Wywołane zdjęcia można zobaczyć w kościele oraz zamówić w Studiu Rzemiosł Cyfrowych w Raciborzu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Fotorelacje z ostatnich wydarzeń
· Daniel dnia 13 maj 2017
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwóch ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w naszej parafii. Pierwsze to okrągłe czterdzieste urodziny księdza proboszcza, drugie to "dzień skupienia" dla młodzieży przyjmującej w tym roku Sakrament Bierzmowania, odbywający się w Miedoni w dniach 5 i 6 maja.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTEJ MSZY W INTENCJI KS. PROBOSZCZA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z "DNIA SKUPIENIA" DLA BIERZMOWANYCH

yczenia z okazji urodzin ks. proboszcza
· Daniel dnia 04 maj 2017
Czcigodny Ksie Proboszczu

Z okazji Twojego wita yczymy duo zdrowia i si
potrzebnych do codziennej pracy w naszej wsplnocie parafialnej.
yczymy wytrwaoci, spokoju i pogody ducha,
oraz radoci pyncej ze suby Panu.
Niech Bg w Trjcy witej Jedyny
prowadzi Ksidza prostymi drogami,
darzy bogosawiestwem i sprawia
by jak najowocniej suy budowaniu Krlestwa Boego na ziemi.
Matka Najwitsza niech otacza Ksidza mioci i opiek.