Marsz dla życia i rodziny
· Daniel dnia 24 maj 2015 ·
Data marszu: 31/05/2015
Start: 14.00, Kościół Farny – Rynek
Finał: Kościół Matki Bożej

Patroni medialni: Radio Vanessa, raciborz.com.pl, naszraciborz.pl, Nowiny Raciborskie, raciborek.pl, Raciborska Telewizja Kablowa

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

Odezwa Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi
· Daniel dnia 16 maj 2015
Drodzy Diecezjanie!

Obchodzona w dzisiejszą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam prawdę, że Chrystus, po spełnieniu ziemskiej misji, powraca do chwały, którą odwiecznie dzieli z Ojcem i z Duchem Świętym. Wstępując do nieba, nie porzucił nas jednak w ludzkiej niedoli. W mocy Bożego Ducha nadal żyje i działa pośród nas w nowy sposób.

Jednym ze sposobów obecności Chrystusa, o którym mówi wiele dokumentów Kościoła, jest Jego obecność w osobie wyświęconego kapłana. W każdym kapłanie Chrystus jest obecny w swoim Kościele jako Głowa swojego Ciała i Pasterz swojej trzody (por. KKK 1548)

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

Urodziny ks. Proboszcza
· Daniel dnia 04 maj 2015
Z okazji urodzin 05.05.2015

Księdzu proboszczowi Adrianowi Bombelkowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.

Pamiętajmy o naszym proboszczu w modlitwie!

Dekanalny Emaus kapłański
· Daniel dnia 19 kwiecień 2015
W czwartek 9 kwietnia w naszej parafii miała miejsce uroczysta Msza Św. zwana także „Emausem kapłańskim”. Jest to Msza Św. sprawowana przez wszystkich Kapłanów z naszego dekanatu. Kazanie podczas tej Mszy Św. wygłosił ks. Tomasz Gierga.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DEKANALNEGO EMAUSU KAPŁAŃSKIEGO

Wizyta ks. Grzegorza w Togo
· Daniel dnia 18 kwiecień 2015
W dniach od 13.01 do 30.01. 2015 ks. Grzegorz wikariusz był z wizytą u naszych opolskich misjonarzy w Togo. Obecnie pracuje ich tam czterech: Ks. Piotr Warzecha, ks. Jan Piątek, Ks. Robert Dura, ks. Zygmunt Piontek. Odwiedził także tam pracującego ks. Zygmunta Perfeckiego z diecezji gliwickiej.
Praca naszych misjonarzy jest tam bardzo trudna ale owocna. Ludzie są bardzo wdzięczni misjonarzom za ich posługę dla Kościoła w Afryce. Mogłem tego sam doświadczyć jako kapłan kiedy spotykałem się z ludźmi przy różnych okazjach. Możemy być dumni z naszych księży, którzy pracują w Togo i głoszą Ewangelię Jezusa.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY KS. GRZEGORZA W TOGO

Wizyta w kopalni soli w Wieliczce
· Daniel dnia 13 kwiecień 2015
W sobotę 11.04.2015 r. nasza schola parafialna wraz ze swoim opiekunem odwiedziła zabytkową Kopalnię soli w Wieliczce. Po podziemnym spacerze na głębokości 130 m odwiedziła w przededniu Święta Bożego Miłosierdzia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, w którym o godz. 15.00 wraz z licznie zgromadzonymi pielgrzymami pomodliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po wrażeniach dla ciała i ducha oczywiście nie mogło zabraknąć McDonalda.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOPALNI SOLI W WIELICZCE

Wigilia Paschalna
· Daniel dnia 09 kwiecień 2015
W Wielką Sobotę, po zapadnięciu zmroku, rozpoczyna się w liturgii świętowanie największego wydarzenia w dziejach świata - zmartwychwstania Chrystusa. Dokonuje się to przez sprawowanie bardzo uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej. Na jej wielkanocny charakter wskazuje już biała barwa szat liturgicznych.

Ważną częścią Liturgii Wigilii Paschalnej jest liturgia chrzcielna. Dawniej większość chrześcijan w tej właśnie chwili przyjmowała chrzest. Dziś, po błogosławieństwie wody, odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne i modlimy się za tych, którzy przyjmują ten sakrament. Z zapalonymi świecami wyrzekamy się grzechu, wszystkiego, co prowadzi do zła oraz szatana, głównego sprawcy grzechu, a następnie wyznajemy wiarę w Ojca, Syna i Ducha Świętego, Kościół, obcowanie świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne.

Nasze chrześcijaństwo to nie deklaracja i odświętne pobożne praktyki, to codzienne życie w jedności z Bogiem. Wyrazem tej jedności jest Komunia św. Zmartwychwstały Chrystus żyje. Tu i teraz jest z nami i pragnie umacniać nas swoim ciałem. Umacniać nas byśmy trwali w prawdziwym chrześcijaństwie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIGILII PASCHALNEJ

Nabożeństwa Majowe

FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - NAZARE TOMAR - ALCOBACA - BATALHA - BRAGA – LIZBONA

POSŁUCHAJ RADIA