Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

· Daniel dnia 17 kwiecień 2014

Wydarzenia w ostatnim czasie
· Daniel dnia 17 kwiecień 2014
W ostatnim czasie nasi parafianie mogli uczestniczyć w pielgrzymce do Ołomuńca, która odbyła się 29 marca. Natomiast 11 kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta, w której brały udział parafie:: W.N.M.P; NSPJ; Matka Boża; św.Jan Chrzciciel i św. Mikołaj. W Niedzielę Palmową nasza młodzież mogła uczestniczyć w spotkaniu z okazji diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, które miało miejsce w Kościele Seminaryjnym w Opolu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO OŁOMUŃCA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI MIASTA

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA MŁODYCH W OPOLU

Spowiedź przedświąteczna
· Daniel dnia 12 kwiecień 2014

List Pasterski Biskupa Opolskiego na Wielki Post 2014
· Daniel dnia 30 marzec 2014
W związku z Rokiem Rodziny, w czasie tegorocznego Wielkiego Postu zdiagnozujmy kondycję swojej rodziny, rozważmy w sercu odpowiedzialność za jej aktualny stan i podejmijmy stosowne kroki z myślą o jej dobrym funkcjonowaniu i rozwoju. Jest to zadanie dla każdego: dla dzieci i młodzieży, dla małżonków, rodziców i dziadków, a nawet dla ludzi samotnych, osób duchownych i konsekrowanych. Choć bowiem nie wszyscy zakładają własną rodzinę, każdy przyszedł na świat w rodzinie i ma do śmierci obowiązki wobec tych, którzy dali mu życie, wychowali, pośród których żył i dorastał.
(...)
Dlatego Drodzy Rodzice, spójrzcie z wiarą na swoje relacje małżeńskie, na cud rodzenia i proces wychowania dzieci, a także na swoich rodziców i teściów. Wy, Drogie Dzieci, spójrzcie z wiarą na trud i poświęcenie Waszych rodziców względem Was, w trosce o Wasze wychowanie i rozwój. Kochani Dziadkowie, spójrzcie z wiarą na tych, którym daliście życie i o których stale się martwicie. Droga Młodzieży, spójrzcie z wiarą na swe powołanie do małżeństwa i konieczność rzetelnego przygotowania się do założenia rodziny.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
· Daniel dnia 02 marzec 2014
W niedzielę 2.03.2014 po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa przed Środą Popielcową i Wielkim Postem.

Zapraszamy do zapoznania się z planem adoracji.

ZOBACZ PLAN ADORACJI NA NIEDZIELĘ 2.03.2014

ZOBACZ PLAN ADORACJI NA PONIEDZIAŁEK I WTOREK 3-4.03.2014

Przyjęcie posługi lektoratu przez ministrantów
· Daniel dnia 23 luty 2014
21 lutego w naszej parafii odbyło się przyjęcie do posługi lektoratu ministrantów z diecezji opolskiej. Ministranci złożyli przyrzeczenie na ręce księdza biskupa Rudolfa Pierskały, który w swoim słowie podkreślił rangę posługi lektorskiej.

Lektor w sprawowaniu Eucharystii posiada właściwą sobie funkcję, wykonując czytania z Pisma Świętego z wyjątkiem Ewangelii. W niedzielę i święta są to dwa pierwsze czytania, w dni powszednie jedno czytanie. Lektor, stojąc w szeregu ludzi, którymi Bóg posługuje się w przekazywaniu swojego słowa, jest specjalnym narzędziem Boga przemawiającego dzisiaj do człowieka. Dlatego ważnym wymaganiem wobec lektora, jest jego właściwy stosunek do Pisma św. i troska o głębszą jego znajomość. Lektor powinien być tym, który żyje słowem Bożym, czyta je i nad nim rozmyśla, z niego czerpie tematy do refleksji i modlitwy. Jako sługa słowa Bożego w liturgii powinien być odpowiedzialny również za sposób jego przekazywania. Wykonując swoją posługę, powinien w tej czynności wyrazić "taką umiejętność, taką prostotę i zarazem dostojeństwo, ażeby w samym już sposobie czytania czy śpiewania liturgicznego odzwierciedlił się charakter świętego tekstu".

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA POSŁUGI LEKTORSKIEJ

Pielgrzymka na kanonizację

Zobacz informacje

POSŁUCHAJ RADIA