Pielgrzymka motocyklistów na Górze św. Anny
· Daniel dnia 12 sierpień 2017
W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. od samego rana na Górze św. Anny było bardzo głośno, i to nie względu na pielgrzymów ale odgłosy motocykli. Do tronu naszej Patronki św. Anny Samotrzeciej przybywali tym razem pielgrzymi na motocyklach różnej wielkości i różnych marek, na doroczną pielgrzymkę motocyklistów w tym roku już 15. W tym i nasza grupa z Raciborza na czele z ks. proboszczem Adrianem Bombelkiem, który udzielił wywiadu w radiu Doxa dotyczącego tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA NA WWW.SWANNA.COM.PL Z PIELGRZYMKI MOTOCYKLISTÓW

Koncert Uwielbienia
· Daniel dnia 09 lipiec 2017
O godz. 18.00 w ogrodzie farskim odbył się KONCERT UWIELBIENIA. Wystąpili wokaliści i muzycy, którzy prowadzili Opolski Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU UWIELBIENIA

Wizyta s. Szczepany z Betlejem
· Daniel dnia 29 czerwiec 2017
20 czerwca gościliśmy u nas s. Szczepanę wraz z dziećmi z Betlejem. s. Szczepana prowadzi w Betlejem Dom Pokoju gdzie mieliśmy okazję być w czas naszej ubiegłorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Wtedy zaprosiliśmy ja do naszej parafii. Bardzo się cieszymy z tych odwiedzin i z tego ze mogliśmy złożyć na ręce siostry ofiarę którą zbieraliśmy w Kościele oraz przez kolędników misyjnych, na rzecz dzieci i młodzieży będących w Domu Pokoju w Betlejem.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY S. SZCZEPANY

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
· Daniel dnia 18 czerwiec 2017
Boże Ciało - tak tradycyjnie nazywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Idąc w uroczystej procesji do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta dajemy świadectwo istnienia wartości tak cennych, że niezbędnych dla człowieka w życiu tu na ziemi. Rozwalania głoszone przy każdym z ołtarzy są głosem w miejscu publicznym zachęcającym kroczących obok Kościoła do spojrzenia sercem w kierunku Boga. Kiedy idziemy procesyjnie śpiewem i modlitwą adorujemy Ciało Jezusa Chrystusa i dajemy przykład dla innych bycia dziećmi Bożymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BOŻEGO CIAŁA

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
· Daniel dnia 12 czerwiec 2017
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z tej uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Fotorelacja z procesji na Dni Krzyżowe i św. Urbana
· Daniel dnia 04 czerwiec 2017
Przekładem ludowej i tradycyjnej pobożności są procesje na Dni Krzyżowe i w święto św. Urbana. Oto kilka zdjęć z tych procesji

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROCESJI NA DNI KRZYŻOWE I ŚW. URBANA

Wizyta Sióstr Służebnic Ducha Świętego
· Daniel dnia 29 maj 2017
W ostatnią niedzielę, tj. 28.05.2017, odwiedziły naszą parafię Siostry Służebnice Ducha Świętego. Wygłosiły do nas Słowo Boże i z wielką radością posługiwały w czasie Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY SIÓSTR SŁUŻEBNIC DUCHA ŚW.