Nasze fotowydarzenia
· Daniel dnia 28 czerwiec 2015

Ostatnimi czasy nasza parafia przeżywała kilka ciekawych i godnych uwiecznienia chwil. W chronologicznym układzie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozpoczęcia sezonu motocyklowego, Uroczystości Sakramentu Bierzmowania oraz Uroczystości Bożego Ciała i Krwi Pańskiej.

Poniżej znajdują się ów fotoreportaże.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA SEZONU MOTOCYKLOWEGO

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BIERZMOWANIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

Marsz dla życia i rodziny
· Daniel dnia 24 maj 2015 ·
Data marszu: 31/05/2015
Start: 14.00, Kościół Farny – Rynek
Finał: Kościół Matki Bożej

Patroni medialni: Radio Vanessa, raciborz.com.pl, naszraciborz.pl, Nowiny Raciborskie, raciborek.pl, Raciborska Telewizja Kablowa

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

Odezwa Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi
· Daniel dnia 16 maj 2015
Drodzy Diecezjanie!

Obchodzona w dzisiejszą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam prawdę, że Chrystus, po spełnieniu ziemskiej misji, powraca do chwały, którą odwiecznie dzieli z Ojcem i z Duchem Świętym. Wstępując do nieba, nie porzucił nas jednak w ludzkiej niedoli. W mocy Bożego Ducha nadal żyje i działa pośród nas w nowy sposób.

Jednym ze sposobów obecności Chrystusa, o którym mówi wiele dokumentów Kościoła, jest Jego obecność w osobie wyświęconego kapłana. W każdym kapłanie Chrystus jest obecny w swoim Kościele jako Głowa swojego Ciała i Pasterz swojej trzody (por. KKK 1548)

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

Urodziny ks. Proboszcza
· Daniel dnia 04 maj 2015
Z okazji urodzin 05.05.2015

Księdzu proboszczowi Adrianowi Bombelkowi

składamy najserdeczniejsze życzenia
wielu łask Bożych,
błogosławieństwa Bożego,
opieki Matki Najświętszej.
Wszelkiej pomyślności,
zdrowia, szczęścia
oraz spełnienia marzeń,
ażeby z radością odpowiadał
na wezwanie Pana.

Pamiętajmy o naszym proboszczu w modlitwie!

Dekanalny Emaus kapłański
· Daniel dnia 19 kwiecień 2015
W czwartek 9 kwietnia w naszej parafii miała miejsce uroczysta Msza Św. zwana także „Emausem kapłańskim”. Jest to Msza Św. sprawowana przez wszystkich Kapłanów z naszego dekanatu. Kazanie podczas tej Mszy Św. wygłosił ks. Tomasz Gierga.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DEKANALNEGO EMAUSU KAPŁAŃSKIEGO

Wizyta ks. Grzegorza w Togo
· Daniel dnia 18 kwiecień 2015
W dniach od 13.01 do 30.01. 2015 ks. Grzegorz wikariusz był z wizytą u naszych opolskich misjonarzy w Togo. Obecnie pracuje ich tam czterech: Ks. Piotr Warzecha, ks. Jan Piątek, Ks. Robert Dura, ks. Zygmunt Piontek. Odwiedził także tam pracującego ks. Zygmunta Perfeckiego z diecezji gliwickiej.
Praca naszych misjonarzy jest tam bardzo trudna ale owocna. Ludzie są bardzo wdzięczni misjonarzom za ich posługę dla Kościoła w Afryce. Mogłem tego sam doświadczyć jako kapłan kiedy spotykałem się z ludźmi przy różnych okazjach. Możemy być dumni z naszych księży, którzy pracują w Togo i głoszą Ewangelię Jezusa.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY KS. GRZEGORZA W TOGO

Wizyta w kopalni soli w Wieliczce
· Daniel dnia 13 kwiecień 2015
W sobotę 11.04.2015 r. nasza schola parafialna wraz ze swoim opiekunem odwiedziła zabytkową Kopalnię soli w Wieliczce. Po podziemnym spacerze na głębokości 130 m odwiedziła w przededniu Święta Bożego Miłosierdzia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, w którym o godz. 15.00 wraz z licznie zgromadzonymi pielgrzymami pomodliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po wrażeniach dla ciała i ducha oczywiście nie mogło zabraknąć McDonalda.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOPALNI SOLI W WIELICZCE

FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - NAZARE TOMAR - ALCOBACA - BATALHA - BRAGA – LIZBONA

POSŁUCHAJ RADIA

499,224 unikalnych wizyt