Inauguracja dwóch nowych Róż Różańcowych
· Daniel dnia 14 maj 2016
W niedzielę 8 maja 2016 r. w naszej parafii oficjalnie zainaugurowały swoją działalność dwie nowe Róże Różańcowe. Róża małżeńska, której patronem został św. Jan Paweł II oraz róża pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczystego przyjęcia nowych członków do wspólnoty Żywego Różańca działającej przy naszej parafii dokonał w czasie nabożeństwa majowego opiekun naszej wspólnoty ks. Piotr. Nowi członkowie otrzymali statuty wspólnoty oraz legitymację potwierdzającą przynależność do wspólnoty.

Życzymy wytrwałości w modlitwie i serca otwartego na wielość łask, których Bóg udziela każdemu kto wzywa Jego orędownictwa za pośrednictwem Matki Jego Syna Maryi.

Rekolekcje dla młodzieży
· Daniel dnia 09 maj 2016
W dniach od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. nasza młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz wolontariusze wybierający się na ŚDM do Krakowa uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych przez ich opiekuna ks. Piotra przy współudziale naszej raciborskiej SNE. W planie dnia nie zabrakło modlitwy, pracy w grupach, Mszy św. oraz ciekawego filmu. Wierzymy, że wspólny czas spędzony przy Jezusie i Jego Słowie umocnił wiarę naszych młodych i pozwoli im dobrze przeżyć umocnienie Duchem św. oraz podzielić się wiarą z młodymi z całego świata w Krakowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z REKOLEKCJI W MIEDONII

Urodziny ks. Proboszcza - 05 maja
· Daniel dnia 05 maj 2016
Z okazji urodzin życzymy Ci księże Proboszczu wszelkich łask Bożych i sił potrzebnych w pracy duszpasterskiej, byś przez kapłańskie ręce niósł ludziom Jezusa.

Niech zawsze towarzyszy Ci łaska Boża i mądrość, a także ludzka życzliwość i wsparcie zarówno w poczynaniach, jak i troskach. Życzymy dobrego zdrowia, dużo radości i pięknych owoców pracy kapłańskiej.

Polecamy Cię nieustannej opiece Maryi Panny!

Triduum Paschalne
· Daniel dnia 12 kwiecień 2016
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć zrobionych podczas Triduum Paschalnego w trakcie Mszy św. w Wielki Czwartek oraz liturgii w Wielki Piątek.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Misterium Męki Pańskiej
· Daniel dnia 09 kwiecień 2016
W Niedzielę Palmową w Miedoni oraz w Wielki Piątek w naszym kościele parafialnym nasza młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie wraz ze swoim opiekunem, ks. Piotrem przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Aktorzy w sztuce przypomnieli nam, że także dzisiaj Jezus cierpi z miłości do każdego z nas. Dziękujemy im za zaangażowanie. Dziękujemy także naszym parafianom, którzy w kaplicy w Miedoni oraz naszym kościele parafialnym wsparli finansowo naszą młodzież ułatwiając jej w ten sposób zebranie koniecznych środków finansowych potrzebnych do spotkania z młodymi i Papieżem w Krakowie. Bóg zapłać! Niech tajemnica Zmartwychwstania umacnia nasz i prowadzi po drogach naszej codzienności.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Konkurs palm w Niedzielę Palmową
· Daniel dnia 09 kwiecień 2016
W niedzielę Palmową w naszej parafii odbyła się II edycja konkursu na najdłuższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONKURSU PALMOWEGO

Schola parafialna na basenie
· Daniel dnia 09 kwiecień 2016
W sobotę 12 marca nasza parafialna schola wraz z opiekunem ks. Piotrem odwiedziła nasz raciborski basen H2o. zapraszamy do przejrzenia zdjęć z tego radosnego wypadu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY NA BASENIE

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

ŚDM 2016

POSŁUCHAJ RADIA