Zatrzymane w kadrze...
· Daniel dnia 10 grudzień 2019
Początek grudnia to w naszej parafii szczególny czas, który wiąże się nieodzownie ze świętem patronalnym w naszej parafii oraz z uroczystością Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy zatem do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ODPUSTU

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY ŚW. MIKOŁAJA

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE ŚWIĘTA GRONA DZIECI MARYI

Czas adwentu - roraty
· Daniel dnia 08 grudzień 2019
Dziś druga niedziela adwentu, która jak cały okres adwentu przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia. W tym przygotowaniu pomagają nam roraty, na które zapraszamy nie tylko dzieci. Jednak dzieci jak co roku dzięki uprzejmości policji otrzymały podczas pierwszego spotkania roratniego specjalną opaskę odblaskową, która będzie służyć poprawie bezpieczeństwa ich podróży nie tylko do kościoła.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA RORAT

ZOBACZ ARTYKUŁ NA STRONIE NASZRACIBORZ.PL

Spotkanie ze św. Marcinem
· Daniel dnia 16 listopad 2019
W niedzielę 10.11.2019 jak co roku do naszej parafii zawitał św. Marcin, który przybywając na koniu podzielił się szatą z ubogim - był to bowiem początek jego drogi do świętości. Pomimo mokrej pogody wielu wiernych przybyło by razem świętować ten dzień, który przeplata się również z obchodami odzyskania niepodległości Polski 11 listopada.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA ZE ŚW. MARCINEM

Święcenia kapłańskie w naszej diecezji
· Daniel dnia 08 czerwiec 2019
W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca, biskup opolski Andrzej Czaja udzielił święceń prezbiteratu 10 diakonom, w tym naszego parafianina Rafała Kurka. Ksiądz biskup w swojej homili podkreślał znaczenie tego sakramentu oraz życzył wszystkim neoprezbiterom, by byli godnymi kapłanami. Na koniec po Mszy Świętej wręczył wszystkim neoprezbiterom dekrety, które wejdą w życie 28 sierpnia. Ks. Rafał Kurek został posłany do par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim.
Pamiętajmy o modlitwie za tych nowych, jak i za wszystkich wcześniej wyświęconych księży, a także módlmy się o kolejne nowe święte powołania, kapłańskie, zakonne i misyjne.

ZOBACZ WSZYSTKIE DEKRETY NASZYCH NEOPREZBITERÓW

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ - Słowo biskupów do wiernych
· Daniel dnia 26 maj 2019
W ostatnim czasie wspólnota Kościoła w Polsce wstrząsana jest kolejnymi bolesnymi informacjami o wykorzystywaniu seksualnym dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Przestępstwa te są źródłem głębokiego cierpienia osób pokrzywdzonych. Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców oraz wobec osób skrywających takie czyny.

PRZECZYTAJ CAŁY DOKUMENT EPISKOPATU

Zmarł biskup Jan Bagiński
· Daniel dnia 23 maj 2019
W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych odszedł do wieczności śp. Ksiądz Biskup Jan Bagiński, emerytowany opolski biskup pomocniczy. Biskup opolski Andrzej Czaja gorąco prosi duszpasterzy i wiernych diecezjan o modlitwę za zmarłego biskupa Jana w parafiach do ceremoni pogrzebowych.

PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJI OPOLSKIEJ

Triduum Paschalne
· Daniel dnia 27 kwiecień 2019
Triduum Paschalne – jedyny okres w Kościele, gdy czas celebrowania liturgii zrównuje się z czasem, w którym mają miejsce wydarzenia z życia Jezusa. Czas liturgii utożsamia się z czasem męki. Miejsce celebry staje się przestrzenią drogi krzyżowej. To jedyny czas, w którym chrześcijanie mogą – godzina po godzinie – wstępować w ślady Jezusa, postępować tuż za Nim. Do tego z resztą jesteśmy powołani. Chrystus przecież cierpiał za nas i zostawił nam wzór, abyśmy szli za Nim Jego śladami (por. 1 P 2,21). Triduum to czas, w którym znaki, symbole i sakramenty przeplatają się i tworzą naszą więź z paschą Pana. Każda Eucharystia, a zwłaszcza liturgia Świętego Triduum Paschalnego, odnosi nas do rzeczywistości najbardziej fundamentalnej: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana, dzięki którym my również przezwyciężymy śmierć i wraz z Chrystusem zmartwychwstaniemy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń liturgicznych tych dni.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRIDUUM PASCHALNEGO