Koncert Kolęd
· Daniel dnia 24 styczeń 2015
XIV Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych rozpoczął się 6 grudnia o godz. 18.00. Przed zgromadzoną w świątyni publicznością zaprezentowali się byli i obecni członkowie prowadzonego przez Elżbietę Biskup zespołu MIRAŻ. Zarówno młodzież, jak i goście specjalni - Adrianna Górka, Hania Hołek, Dawid Kartaszewicz, Marzena Korzonek, Roksana Lewak, Hania Hołek i Ania Wyszkoni oczarowali wszystkich zebranych.

za: nowiny.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU KOLĘD
www.nowiny.pl

Orszak Trzech Króli
· Daniel dnia 10 styczeń 2015
Racibórz dołączył do grona ponad trzystu miast w Polsce, których ulicami - w Uroczystość Objawienia Pańskiego - przechodzą Orszaki Trzech Króli. Raciborski pochód wyruszył z parkingu prz ul. Mariańskiej/Londzina i następnie przeszedł ulicami Mariańską, Dąbrowskiego, Różyckiego, Londzina, Wojska Polskiego, Nową do Rynku, gdzie trzej królowie pokłonili się dzieciątku i złożyli mu dary.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ORSZAKU TRZECH KRÓLI

www.nowiny.pl

Koncert Świąteczny oraz jasełka w naszym kościele
· Daniel dnia 10 styczeń 2015
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek jakie miały miejsce w naszym kościele oraz z koncertu świątecznego w wykonaniu Raciborskiej orkiestry Plania z udziałem chóru Vivace oraz Michała Gasza.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU ŚWIĄTECZNEGO

ZOBACZ ZDJĘCIA Z JASEŁEK

Słowo od ks. Proboszcza
· Daniel dnia 25 grudzień 2014 ·
Chciałbym was drodzy bracia i siostry serdecznie i gorąco zaprosić do udziału w Orszaku Trzech Króli, który będzie miał miejsce w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli, co roku, 6 stycznia, przechodzi ulicami wielu miejscowości w Polsce, a także na świecie i zaprasza do wspólnego wyrażania radości z Narodzenia Pańskiego poprzez kolędowanie. 6 stycznia 2015 roku po raz pierwszy Orszak wyruszy również w Raciborzu, dołączając tym samym do blisko 350 miast w całej Polsce. Zapraszam całe rodziny, młodszych i starszych do wspólnego kolędowania na ulicach naszego miasta. Rozpoczniemy o godz. 1400 na parkingu przy ul Mariańskiej (przy nerce koło kościoła św. Mikołaja) i przejdziemy ul. Mariańską, Generała Jarosława Dąbrowskiego, Różyckiego, Londzina, Pl. Wolności, Nową do Rynku Głównego.

Orszak Trzech Króli jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Jednocześnie przenosi on wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność – po to, by ta najważniejsza historia w dziejach świata mogła być opowiadana wciąż na nowo. Dlatego w Orszaku wątki tradycyjne łączą się z najbardziej aktualnymi, by pokazać, że zdarzenia sprzed 2 000 lat wciąż mają znaczenie dla współczesnego człowieka. Orszak poprowadzą Trzej Królowie, podążając na wierzchowcach, w bogatych szatach i nakryciach głowy.

Życzenia Bożonarodzeniowe
· Daniel dnia 24 grudzień 2014 ·

Patron nie z tej ziemi - odpust parafialny
· Daniel dnia 03 grudzień 2014
W II Niedzielę Adwentu, w naszej parafii Odpust ku czci św. Mikołaja kazania wygłosi ks. Rafał Siekierka, proboszcz z Opola Półwsi. Po Sumie odpustowej spotkanie ze św. Mikołajem.

Urodził się w Bari w południowych Włoszech. Żył prawdopodobnie w IV wieku chrześcijaństwa. Był dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym przez nich w modlitwie u Boga. Od młodości odznaczał się pobożnością i wrażliwością na niedolę i trudności ludzi, zwłaszcza ludzi biednych i opuszczonych. Po śmierci rodziców majątek rozdał potrzebującym. Ustanowiony biskupem sprawował posługę pasterską w Mirze w Azji Mniejszej. Jako biskup uczestniczył w soborze nicejskim (325 r.), na którym potępiono Ariusza i jego herezję. Zmarł 6 grudnia 345 - 352 r. Pochowano go w Mirze. Tu też dość wcześnie rozpowszechnił się kult Świętego. W VI wieku św. Mikołaja czczono w Konstantynopolu oraz Mirze i stąd kult rozpowszechnił się po ówczesnym świecie chrześcijańskim na Wschodzie i Zachodzie. Na terenie europejskim szczególnie rozpowszechnił się po sprowadzeniu do Bari relikwii św. Mikołaja w 1087 r. W 1098 r. przy grobie św. Mikołaja odbył się synod podejmujący próbę połączenia Kościoła prawosławnego z rzymskim. Kult św. Mikołaja przeniesiony na Ruś głęboko wszedł w obyczaje ludowe, język i sztukę narodu ruskiego. Świętego
zaś obrano patronem kraju.

W Kościele katolickim św. Mikołaja ogłoszono patronem żeglarzy, piekarzy, kupców oraz więźniów.

Słowo Biskupa Opolskiego z okazji 25-lecia reaktywowania Caritas DO
· Daniel dnia 16 listopad 2014
Drodzy Diecezjanie,

autor Księgi Przysłów w odczytanym przed chwilą poemacie o kobiecie dzielnej, wśród wielu przymiotów, które sławią jej geniusz, wylicza wrażliwość na potrzeby najsłabszych: „Otwiera dłoń ubogiemu, do nędzarza wyciąga swe ręce”. Postawa kobiety jest przeciwień-stwem tego, co obserwujemy w zachowaniu trzeciego sługi z dzisiejszej Ewangelii, który otrzymawszy od Boga talent, dar, zatrzymuje go tylko dla siebie i ukrywa, zakopując w zie-mi. Postawa otwartości na drugich, dzielenia się, pomagania innym posiada w Biblii i w Ko-ściele długą i utrwaloną tradycję. Przykładem tego, że miłość bliźniego przynależy do natu-ry Kościoła i jest jego niezbywalnym zadaniem, było ustanowienie siedmiu diakonów. Wraz z utworzeniem ich Kolegium, posługa miłości bliźniego, spełniana zbiorowo i w sposób zorganizowany, została wprowadzona do fundamentalnej struktury Kościoła. Również Kościół opolski zachowuje stałą świadomość, że nie może zaniedbać posługi miłości, tak jak nie może zaniedbać sakramentów i Słowa. Zakres tej posługi, jej intensywność i skuteczność są oczywiście uzależnione od uwarunkowań epoki, w jakiej przychodzi ją realizować.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - NAZARE TOMAR - ALCOBACA - BATALHA - BRAGA – LIZBONA

POSŁUCHAJ RADIA

411,593 unikalnych wizyt