Odezwa Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi
· Daniel dnia 25 maj 2020
W niełatwym dla nas czasie szerzącej się na świecie pandemii, kiedy dociera do nas wiele niepokojących i smutnych informacji o rosnącej liczbie ludzi dotkniętych tym nieszczęściem, pragnę podzielić się z wami dobrą wiadomością. W najbliższą sobotę, 30 maja 2020 roku, 7 diakonów, alumnów Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i absolwentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, przyjmie święcenia prezbiteratu.

A oto imiona i nazwiska nowych kapłanów oraz parafie, z których pochodzą:

CZYTAJ CAŁĄ ODEZWĘ BISKUPA OPOLSKIEGO W ZWIĄZKU
Z TEGOROCZNYMI ŚWIĘCENIAMI KAPŁAŃSKIMI

Rekrutacja do szkoły
· Daniel dnia 02 maj 2020

Dekret Biskupa Opolskiego regulujący kwestie duszpasterskie - 1 maja
· Daniel dnia 01 maj 2020
W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do „Noty Penitencjarii Apostolskiej odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii” z dnia 20 marca 2020 roku, „Zarządzenia Rady Stałej KEP” (nr 1/2020 z dnia 12 marca 2020 roku), „Reskryptu Kongregacji ds. Kultu Bożego” z dnia 17 lutego 1997 roku (Prot. n. 353/97/L) oraz „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 19 kwietnia 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 697), z dniem 1 maja br. na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

Kliknij tutaj, by przeczytać dekret z dnia 01.05.2020

Życzenia Wielkanocne
· Daniel dnia 10 kwiecień 2020
Zapraszamy do posłuchania dwóch piosenek nagranych zdalnie #zostanwdomu przez naszego ks. Proboszcza wraz z pewną rodziną.

Pamiętajmy, że w Święta może być w Kościele tylko 5 osób i pierwszeństwo mają te, które zamawiały intencje.

Parafia online na Facebook'u
· Daniel dnia 25 marzec 2020

Kliknij tutaj

Dekret Biskupa Opolskiego regulujący kwestie duszpasterskie
· Daniel dnia 25 marzec 2020
W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do „Noty Penitencjarii Apostolskiej odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii” z dnia 20 marca 2020 roku, „Wskazań Prezydium KEP dla biskupów odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach” z dnia 21 marca 2020 roku,(..)

(..)We Mszach świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję. W przypadku koncelebry należy liczbę uczestników rozłożyć na liczbę przyjętych intencji.

Kliknij tutaj, by przeczytać dekret z dnia 24.03.2020

Kliknij tutaj, by przeczytać dekret Biskupa Opolskiego regulujący kwestie liturgiczne i duszpasterskie związane z celebracją Wielkiego Tygodnia

Msze w niedzielę
· Daniel dnia 14 marzec 2020
W odniesieniu się do ostatnich rozporządzeń władz państwowych i kościelnych podczas Mszy Świętych będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 50 osób w kościele. Dlatego też została zwiększona ilość Mszy Świętych.

Msze Święte w niedzielę: 7:00; 7:45; 9:00; 9:45; 10:30; 11:15; 12:00; 12:45; 16:15; 17:00.

Osobom starszym, ich opiekunom, dzieciom i wszystkim tym, którzy czują jakąkolwiek obawę przed koronawirusem zaleca się pozostanie w domach za zgodą ks. biskupa Andrzeja Czai, który udzielił dyspensę na wszystkich wiernych. Kliknij tutaj, by przeczytać o dyspensie.

Przeczytaj więcej o duchowej komunii

Rekrutacja do szkoły