Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Orszak Trzech Króli
dodał:
· Daniel dnia 01 luty 2016
6 stycznia ulicami Raciborza przeszedł II Raciborski Orszak Trzech Króli. Sądząc po liczbie uczestników orszaku, ten nowy zwyczaj przypadł raciborzanom do gustu. W przemarszu wzięli udział Trzej Królowie, młodzież ze sztandarami, księża (wśród nich znalazł się nawet bp. Rudolf Pierskała), pięknie przebrane za aniołki, pastuszków i trzech królów dzieci oraz setki raciborzan.

Orszak wyruszył z parkingu przy rondzie Solidarności (tzw. nerka), a następnie przeszedł ulicami Londzina, Wojska Polskiego i Nową na raciborski rynek, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z ORSZAKU TRZECH KRÓLI


Drukuj
21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka
dodał:
· Daniel dnia 20 styczeń 2016
21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To jest dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.
U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem zawsze można porozmawiać o dawnych czasach. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się Ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc Pana Boga o potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych o wieczne szczęście.


Drukuj
List Pasterski Biskupa opolskiego z okazji tygodnia Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan w roku 2016
dodał:
· Daniel dnia 17 styczeń 2016
Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!
Dzisiejsza Ewangelia stawia nam przed oczy drugą z pięciu tajemnic światła: cud przemiany wody w wino, którego Jezus dokonał podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Naoczny świadek wydarzenia, Ewangelista Jan, komentuje, że w ten sposób Jezus objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie (por. J 2, 11). Okazuje się, że światłem, które dało początek ich wierze było poznanie nadprzyrodzonej mocy ich Nauczyciela.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST


Drukuj
Motocykliści z Raciborza kolędowali
dodał:
· Daniel dnia 11 styczeń 2016
Motocykliści też śpiewają kolędy. Wczoraj po raz kolejny udowodnili to fani jednośladów w Raciborzu. „Czekamy na otwarcie nowego sezonu, ale to nie znaczy, że się nudzimy” – podkreśla Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle organizator spotkania.
Spotkanie, któremu przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ojciec Barnaba Lewkowicz gromadzi nie tylko motocyklistów z Raciborza oraz okolicznych mieszkańców. Wczoraj przyjechała na nie także grupa z Prudnika gdzie podobne kolędowanie odbędzie się 17 stycznia.


POSŁUCHAJ I ZOBACZ WIĘCEJ NA DOXA.FM


Drukuj
Jasełka i Pasterka w naszej parafii
dodał:
· Daniel dnia 09 styczeń 2016
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęcć z jasełek, które tradycją naszej parafii poprowadziła młodzież przygotowująca się do bierzmowania pod wodzą ks. Piotra, oraz zdjęć z uroczystej Pasterki, którą rozpoczęliśmy świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z JASEŁEK I PASTERKI


Drukuj
Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych
dodał:
· Daniel dnia 29 grudzień 2015
W dniu 7 grudnia nasza Wspólnota Żywego Różańca spotkała się na wspólnym "opłatku", na którym zaszczycił nas swoją obecnością nasz Proboszcz, ks. Adrian Bombelek, który wraz z ks. Piotrem dziękowali naszej wspólnocie za codzienną modlitwę i żywe świadectwo wiary. Życząc błogosławionych świąt Bożego Narodzenia wszystkim osobom zaangażowanym w naszej Wspólnocie Żywego Różańca ośmielamy się prosić o dalsze modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.


ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA OPŁATKOWEGO


Drukuj
Św. Mikołaj u scholi
dodał:
· Daniel dnia 29 grudzień 2015 ·
Tradycją naszej Scholi Dziecięcej stały się odwiedziny św. Mikołaja, który także i w tym roku, nawet jeden dzień prędzej, odwiedził naszych śpiewających. Dziękując im za zaangażowanie i śpiew zaprosił do trwania w radosnym uwielbianiu Boga poprzez śpiew. Dziękujemy za Jego wizytę i już wyglądamy Go za rok!


Czytaj więcej 260 czytań Drukuj
Zaproszenia
ŚDM 2016


Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIA

648,400 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to