Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Triduum Paschalne - Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej
dodał:
· Daniel dnia 17 kwiecień 2017
Liturgia Wielkiego Piątku nie jest Mszą Świętą. Nabożeństwo wielkopiątkowe składa się z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.ZOBACZ ZDJĘCIA Z LITURGII WIELKIEGO PIĄTKU


Drukuj
Życzenia Wielkanocne
dodał:
· Daniel dnia 16 kwiecień 2017
CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!


Tym radosnym zawołaniem katolicy, prawosławni, ewangelicy czyli cały chrześcijański świat pozdrawia dzisiaj wszystkich ludzi i oznajmia prawdę, że Chrystus Zmartwychwstały jest nadzieją człowieka i źródłem pokoju dla całego świata. W tym radosnym dniu wszystkim naszym Parafianom i Gościom naszej Wspólnoty życzymy, aby cud Zmartwychwstania Jezusa był udziałem wszystkich, Waszym osobistym cudem... niech miłość, radość i dobro zawsze będą obecne w Waszym życiu. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi dzieciom i młodzieży, dorosłym, chorym i starszym, niech błogosławi wszystkim rodzinom! Niech Zmartwychwstały ożywia i umacnia nasze drogi wiary.


Drukuj
I Raciborskie Śniadanie Wielkanocne na Rynku
dodał:
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Dziś na raciborskim Rynku odbyło się I Śniadanie Wielkanocne. Były życzenia od biskupa opolskiego Andrzeja Czai, święcenie pokarmów przez proboszcza ks. Adriana Bombelka a potem wspólne spożywanie żuru z jajkiem. Stoły zapełniły się koszyczkami. - Bałem się, że będzie ich tu dziesięć, a są pełne stoły. W przyszłym roku te stoły będą aż do Bolka - mówi Andrzej Złoczowski z grupy SRC Motocykle. Serwował potem żur wspólnie z ks. Bombelkiem, prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz siostą prowincjalną Dolores z klasztoru Annuntiata, którzy wspólnie z miastem przyłączyli się do tej inicjatywy.


ZOBACZ ARTYKUŁ I ZDJĘCIA NA WWW.NASZRACIBORZ.PL


ZOBACZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA Z NASZEGO KOŚCIOŁA W CZASIE TRIDUUM


Drukuj
Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej
dodał:
· Daniel dnia 15 kwiecień 2017
Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom. Chrystus do końca umiłował nas wszystkich, dlatego też chce abyśmy w imię tej miłości miłowali się nawzajem. Ten dar jaki nam zostawił, a jakim jest Eucharystia, ma być źródłem z którego będziemy czerpać siłę do wypełnienia tego wezwania. Zapraszamy do wsłuchania się w całość Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.ZOBACZ ZDJĘCIA ZE MSZY ŚWIĘTEJ WIELKIEGO CZWARTKU


Drukuj
Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa
dodał:
· Daniel dnia 13 kwiecień 2017
Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.
Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga.


Drukuj
Niedziela Palmowa i Droga Krzyżowa
dodał:
· Daniel dnia 10 kwiecień 2017
Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, który przygotowuje nas do największej tajemnicy i prawdy naszej wiary - Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Tydzień rozpoczął się Niedzielą Palmową, gdzie nasi parafianie przygotowali na ten dzień piękne kolorowe palmy, a w poprzedzający piątek mogliśmy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych dwóch wydarzeń.ZOBACZ ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI RACIBORZA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NIEDZIELI PALMOWEJ


Drukuj
Rekolekcje Wielkopostne
dodał:
· Daniel dnia 18 marzec 2017 ·
Od niedzieli do środy trwały w naszej Parafii rekolekcje. Wygłosił je do nas ks. Daniel Leśniak, Ojciec Duchowny Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Bóg zapłać Ojcu za wygłoszone do nas Słowo Boże, życzliwość i uśmiech. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej, bardzo odpowiedzialnej pracy w Seminarium.


Czytaj więcej 220 czytań Drukuj
Kazania katechizmowe

Cykl kazań o Eucharystii
Posłuchaj


Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy
POSŁUCHAJ RADIA

996,391 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to