Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Nowe życie w Chrystusie - List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski
dodał:
· Daniel dnia 23 listopad 2015 ·
Drodzy Siostry i Bracia!

W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata docierają do nas słowa proroka Daniela o Synu Człowieczym, któremu „powierzono […] panowanie, chwałę i władzę królewską, a [któremu] służyły […] wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie”. (Dn 7,14) Proroctwo to spełniło się w odniesieniu do osoby Chrystusa, który jest „Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi” (Ap 1,5).


Czytaj więcej 25 czytań Drukuj
Nabożeństwo na cmentarzu dla młodzieży
dodał:
· Daniel dnia 17 listopad 2015
Wzorem lat ubiegłych 2 listopada nasza młodzież modliła się na cmentarzu przy ul. Kozielskiej. Wśród mogił naszych przodków odprawiliśmy Drogę krzyżową w czasie, której modliliśmy się za zmarłych pochowanych na tym zabytkowym cmentarzu. Obu nasze skupienie i modlitwa wybłagały naszym zmarłym radość nieba, a nam pozwoliły szanować nasze święte miejsca, które są świadectwem wiary naszych dziadów.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z DROGI KRZYŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY


Drukuj
Uroczystość Wszystkich Świętych
dodał:
· Daniel dnia 12 listopad 2015
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


Drukuj
Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi
dodał:
· Daniel dnia 12 listopad 2015
9 – 11 października Marianki udały się na coroczny zjazd, a raczej na Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci Maryi na Górze Św. Anny. Wydarzenie gościło 401 Marianek. Było głośno, wesoło i muzycznie, oczywiście nie zabrakło również modlitwy. Pierwszego dnia opiekun Marianek ks. Mariusz Sobek oficjalnie nas przywitał, a ojciec gwardian przypomniał nam zasady panujące w Domu Pielgrzyma. Następnego dnia odbyła się Eucharystia, którą poprowadził biskup pomocniczy Rudolf Pierskała. Pod koniec tej Eucharystii co roku zostają wyróżnione za gorliwą służbę i pomoc Marianki. Z naszej parafii też znalazła się wyróżniona - Mirosława Chojecka – serdecznie gratulujemy. A wieczorem, długo wyczekiwany, odbył się „POGODNY WIECZOREK”, jest to czas kiedy możemy się wyszaleć. Grupa wytypowanych przez ks. Mariusz Marianek z Opola przygotowała przedstawienie, na którym tańczyliśmy, śmialiśmy się i śpiewaliśmy. W niedzielę ostatniego dnia odbyła się pożegnalna Eucharystia. Oczywiście nie zabrakło podziękowań i naszego mariańskiego okrzyku.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z DIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI MARIANEK


Drukuj
Sprzątanie cmentarza przy ul. Kozielskiej etap II
dodał:
· Daniel dnia 01 listopad 2015
W sobotę 24 października nasza młodzież skupiona wokół idei Światowych Dni Młodzieży razem z ks. Piotrem zabrali się do zakończenia sprzątania naszego zabytkowego cmentarza przy ulicy Kozielskiej. Pracowaliśmy tak skutecznie, iż kolejny raz zabrakło nam worków na śmieci. Wypełniliśmy ich 40. Mamy nadzieję, że praca na naszej parafialnej nekropolii pozwoli młodym docenić wartość ludzkiego życia tu i po śmierci oraz pozwoli nabrać odpowiedniego szacunku do miejsc świętych.


ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPRZĄTANIA CMENTARZA


Drukuj
Pielgrzymka do Fatimy
dodał:
· Daniel dnia 31 październik 2015
W dniach 10-17,10,2015 odbyła się pielgrzymka do Fatimy zorganizowana przez naszą parafię i biuro podróży. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych kilku dni pielgrzymowania.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO FATIMY


Drukuj
Msza "rodzinna"
dodał:
· Daniel dnia 30 październik 2015

Od niedzieli 6 września uruchamiamy na czas próbny od września do grudnia br. dodatkową Mszę św. niedzielną, tzw. „rodzinną” o godz. 12.00.
Serdecznie zapraszamy


Drukuj
Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIA

586,950 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to