Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości
dodał:
· Daniel dnia 26 lipiec 2014
Trwamy w dziękczynieniu za historyczną kanonizację Jana Pawła II, który uczył nas, że święci nie przemijają, lecz pragną naszej świętości. Podejmujemy osobisty i narodowy rachunek sumienia z wierności słowom naszego nowego Świętego. Dlatego na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, przypominamy wezwanie skierowane do Polaków
na początku pontyfikatu: „Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”. O jakich zagrożeniach mówił papież Polak? Mówił o braku poszanowania
godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, o niegodnych postawach i czynach wynikających z wad narodowych. Mówił także o nadużywaniu alkoholu.


ZOBACZ CAŁY LIST O ABSTYNENCJI


Drukuj
Nasze fotonowości
dodał:
· Daniel dnia 01 lipiec 2014
Ostatnimi czasy nasza parafia przeżywała kilka ciekawych i godnych uwiecznienia chwil. Prócz Uroczystości Bożego Ciała i Krwi Pańskiej nasi parafianie mogli uczestniczyć w pielgrzymce do Matki Boskiej Raciborskiej oraz pojechać w pielgrzymce autobusowej do Centrum JP II. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO MB RACIBORSKIEJ

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO CENTRUM JP II

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ


Drukuj
Kolejne fotonowości
dodał:
· Daniel dnia 23 czerwiec 2014
25 maja mogliśmy uczestniczyć w procesji błagalnej o urodzaje ku czci św. Urbana. Trasa procesji biegała przez Proszowiec na Miedonię. Natomiast 1 czerwca odbył się "Marsz dla życia i rodziny", którego trasa prowadziła spod kościoła Farnego ulicami miasta do kościoła Matki Bożej.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROCESJI KU CZCI ŚW. URBANA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY


Drukuj
Fotonowości w ostatnim czasie
dodał:
· Daniel dnia 15 czerwiec 2014
W ostatnim czasie przeżyliśmy w naszej parafii uroczystość Bierzmowania, w którym nasza młodzież przyjęła kolejny „sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego”. Drugim uwiecznionym na zdjęciach wydarzeniem jest wyjazd naszych Marianek do Inwałdu, gdzie nie brakowało atrakcji do zwiedzania. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych fotorelacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI MARIANEK DO INWAŁDU


Drukuj
Odezwa Biskupa Opolskiego przed święceniami kapłańskimi
dodał:
· Daniel dnia 02 czerwiec 2014 ·
Drodzy Diecezjanie

W najbliższą sobotę, 7 czerwca br., poprzez modlitwę i nałożenie rąk, wyświęcę ośmiu nowych prezbiterów dla naszego lokalnego Kościoła.

Będą nimi:

1. ks. Paweł Czernichowski z parafii św. Andrzeja w Wójcicach,
2. ks, Mateusz Dąbrowski z parafii św. Piotra i Pawła w Opolu,
3. ks. Dariusz Domerecki z parafii św. Bartłomieja w Suchej,
4. ks. Tomasz Gajda z par. pw. Matki Bożej w Raciborzu,
5. ks. Dawid Górniak z par. pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu,
6. ks. Michał Kaczówka z par. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu
7. ks. Artur Kasprzycki z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku,
8. ks. Arnold Klita z par. pw. św. Michała Archanioła w Rudzińcu.


Czytaj więcej 307 czytań Drukuj
Marsze dla Życia i Rodziny
dodał:
· Daniel dnia 29 maj 2014 ·
W niedzielę ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku ponad 120 miast postanowiło radośnie i kolorowo zamanifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych. Kilka z Marszy już się odbyło, ale 1 czerwca będzie ich kulminacja. Na największe rodzinne wydarzenie w Polsce zaprasza m.in. dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz oraz historyk prof. Jan Żaryn. To będzie wielkie święto rodzin. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta.
O godz. 15.00 spod kościoła Farnego wyruszy Marsz ulicami Miasta do kościoła Matki Bożej. Zapraszamy do udziału.

Najbliższa niedziela będzie doskonałą okazją, by polskie rodziny pokazały swój potencjał i swoją siłę. - Kraków, Koszalin, Toruń, Stalowa Wola, Koniemłoty, Warszawa…. – tak można wymieniać jeszcze długo – wylicza Jarosław Kniołek, koordynator Marszów. - To inicjatywa społeczna, w którą zaangażowało się kilkadziesiąt organizacji, kilkuset liderów i tysiące wolontariuszy dla których rodzina to fundament. Marsze są wydarzeniem, które od kilku lat coraz bardziej wyraźną kreską wpisują się w polski krajobraz. Polacy doskonale zdają sobie sprawę z wartości jaką jest rodzina. Wychodzą na ulicę, by tę wartość pokazać. Ponieważ jednak nie wszyscy ten skarb doceniają, to Marsze są doskonałą okazją, by przekonać nieprzekonanych – dodaje Kniołek.

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie wyrazić radość z posiadania rodziny. - To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia – wyjaśnia Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszów.

Czytaj więcej 288 czytań Drukuj
Nauka w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej
dodał:
· Daniel dnia 27 maj 2014
Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza wszystkich zainteresowanych muzyką kościelną do podjęcia nauki na następujących kierunkach:

Ogródek muzyczny – umuzykalnienie z możliwością nauki gry na fortepianie dla dzieci w wieku 9-12 lat;

Organista – nauka gry na organach i przygotowanie do pełnienia funkcji organisty;

Dyrygent – podyplomowe studium prowadzenia zespołów śpiewaczych;

Organista (podyplomowe) – doskonalenie umiejętności gry na organach;
Kurs psałterzystów

Zapraszamy na nasze strony internetowe www.dimk.diecezja.opole.pl
Zapraszamy na nasz profil na facebooku www.facebook.com/DIMK.Opole


Drukuj
Zaproszenia
Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIA

323,374 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to