Polecamy
Zaproszenia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Rekolekcje Wielkopostne
dodał:
· Daniel dnia 18 marzec 2017 ·
Od niedzieli do środy trwały w naszej Parafii rekolekcje. Wygłosił je do nas ks. Daniel Leśniak, Ojciec Duchowny Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Bóg zapłać Ojcu za wygłoszone do nas Słowo Boże, życzliwość i uśmiech. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej, bardzo odpowiedzialnej pracy w Seminarium.


Czytaj więcej 92 czytań Drukuj
Wielki Post
dodał:
· Daniel dnia 02 marzec 2017
Istotą Wielkiego Postu jest przygotowanie wspólnoty wiernych przez nawrócenie, słuchanie Słowa Bożego i modlitwę do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Nawrócenie, które stanowi najważniejszy temat Wielkiego Postu, streszcza się w trzech praktykach wielkopostnych: modlitwie, poście i jałmużnie. „Katechizm Kościoła Katolickiego” przypomina, że bez nawrócenia serca, czyny pokutne pozostają bezowocne i kłamliwe. I odwrotnie — nawrócenie wewnętrzne, skłania do uzewnętrznienia takiej postawy przez widzialne gesty i czyny pokutne (por. KKK 1430). Zwraca też uwagę, że okresy i dni pokuty wskazane w roku liturgicznym, takie jak Wielki Post i każdy piątek, są dla Kościoła specjalnym czasem praktyki pokutnej. „Okresy te są szczególnie odpowiednie dla ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi” (por. KKK 1438). Modlitwa, szczególnie otwarta na słuchanie słowa Bożego, pozwala człowiekowi zrozumieć zamysł Boga w stosunku do niego i do całego świata. Post w praktyce wielkopostnej nie ma charakteru dietetyczno-medycznego, ale staje się swoistym czasem uwolnienia wiernych od złudzeń, jakim ulegają w stosunku do rzeczy. Innym ważnym aspektem postu staje się jego wymiar wspólnoty z najuboższymi — jałmużna. Św. Augustyn, zwracając się do swoich wiernych, mówił: „Wstrzemięźliwość wasza niech będzie pokarmem biednych”. W hymnie Liturgii Godzin Kościół modli się: „Ten czas przeżyjmy w skupieniu; Krótsze niech będą rozmowy; Skromniejsze nasze posiłki; Więcej czuwania nad sobą”.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej ( piątek 17:15 lub 19:00 ) oraz Gorzkich Żali ( niedziela godz. 16:00 )


Drukuj
Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem
dodał:
· Daniel dnia 27 luty 2017
7.00 Starowiejska, Kopernika
8.00 Mariańska, Londzina, Drewniana
9.00 Chełmońskiego, Słowackiego, Pl. Bohaterów, Michejdy,
10.00 Rzeczna, Piotrowska, Kossaka
11.00 Głubczycka, Gamowska, Spółdzielcza,
12.00 Cegielniana, Ligonia,
13.00 Kościelna, Mikołaja, ,
14.00 Dąbrowskiego, Różyckiego, Stalmacha
15.00 Toruńska, Wodna, Rolna
16.00 Kozielska, Śląska
17.00 dla tych co nie mogli wcześniej
17.50 zakończenie adoracji


Drukuj
Aktywne ferie ministrantów i marianek
dodał:
· Daniel dnia 13 luty 2017 ·
Tegoroczne ferie zimowe były bardzo aktywne dla Ministrantów i Marianek z naszej parafii.
Dnia 23. 01 z wielkimi plecakami i jeszcze większymi uśmiechami wyruszyliśmy do kopalni soli w Bochni. Podróż minęła bardzo szybko, a to wszystko dzięki rozśpiewanej Ekipie, która bez tchu śpiewała i grała przez prawie całą drogę!


ZOBACZ ZDJĘCIA Z FERII MARIANEK I MINISTRANTÓW


Czytaj więcej 129 czytań Drukuj
Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego
dodał:
· Daniel dnia 11 luty 2017

PRZECZYTAJ ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO


Drukuj
Rozesłanie kolędników misyjnych i Koncert Kolęd PSM z Raciborza
dodał:
· Daniel dnia 11 luty 2017
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozesłania kolędników misyjnych i z Koncertu Kolęd Państwowej Szkoły Muzycznej z Raciborza.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZESŁANIA KOLĘDNIKÓW ORAZ Z KONCERTU PSM W RACIBORZU


Drukuj
Orszak Trzech Króli AD 2017
dodał:
· Daniel dnia 14 styczeń 2017
Siarczysty mróz nie przestraszył raciborzan i dość licznie wzięli dziś udział w III Raciborskim Orszaku Trzech Króli. Wierni przeszli spod parkingu niedaleko kościoła św. Mikołaja ulicą Mariańską, Ogrodową, Klasztorną, Wojska Polskiego i Nową do Rynku, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z ORSZAKU I KONCERTU


Drukuj
Kazania katechizmowe

Cykl kazań o Eucharystii
Posłuchaj


Zaproszenia


Zobacz gazetkę


Zobacz gazetkę


Tajemnice parafii


Filmoteka


ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY


Polecamy
POSŁUCHAJ RADIA

967,057 unikalnych wizyt


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to